Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Бургазлии на линия:

Бургас

Трябва да сте регистриран потребител и да се присъедините към групата, за да може да оставите мнението си.
За или против джамиите в Бургас?
mitkybs написа на 06.06.2009 г.:
леле  :o ???

stela написа на 06.06.2009 г.:
Кажи ми,че не го мислиш сериозно!!!

stela написа на 06.06.2009 г.:
Аз също не съм против хората с друга вяра и от друг етнос.Имам много приятели турци,арменци и евреи,уважавам вярата и убежденията на всеки,но тук е България,ние сме българи,официалният език е българският.Няма място за джамии.И без това църквите са малко.И освен това българите не са длъжни да слушат пеенето на мюезина по няколко пъти на ден.Не не са длъжни,а направо е отвратително.Не бива да има новини на турски език,защото всеки тук е длъжен да знае,поне да разбира български!Ами вижте само резултатите от матурите по български език и литература!Гледах репортаж по телевизията-интервюираха абитуриенти от "онези"градове(извинявам се на българите,живеещи там за квалификацията в кавички).Питаха ги дали е била трудна темата.Половината от тях не разбраха въпроса,а тези,които го разбраха,не можаха да вържат 5 думи накръст и да отговорят на български.Но понеже живеят в малки населени места и учат в училища с малко на брой ученици и всички се познават,те естествено имат високи оценки,защото всички са роднини-"на баба Злата шурея"!А това им дава висок бал.И после неграмотниците влизат в университетите на мястото на българските деца,които са си скъсали задника от учене,от фонда на Доган им плащат образованието и после Доган си ги прибира за перспективни кадри и какво става,бе,братя българи?Те от благодарност го гледат в очите и се надпреварват кой пръв да му подаде ибрика!Защо мислите се самоуби"най-верния"му човек?И това ако не е насилствена ислямизация,не знам какво е тогава.И всичко тръгва оттам,от джамиите.Защото както нашите църкви са запазили духовността ни през вековете,така и джамиите вършат същата работа.Продължавайте да поддържате джамиите и ще видите колко ще останем само след 50 год.

тодоров403 написа на 04.06.2009 г.:
По принцип не съм против хората от друг етнос или вяра,но нещата не спират само до построяването на джамия.Сигурна съм че голяма част от вас незнаят,как в много български селища не се говори на български,даже ако  кажеш нещо то остава във въздуха,защото хората не те разбират.Нали все пак в България официален език е българския и всички трябва да го говорят.Знаете ли,че на около 20-30км от Бургас има едни селца където все едно си в чужда държава,все едно си някъде в Анадола.Много е странно това-в своята държава да се чувстваш като чужденец.Това е лошото,не толкова джамиите,колкото насилствената турцизация.Другото което ме учудва е,че хора които не знаят езика имат право на глас при избори. 

sorsha написа на 28.05.2009 г.:
твърдо против съм.Ние сме християни и мисля,че не бива да толерираме това.Дадохме им време в ефира за новини на майчиния си език,даваме им зелена светлина за джамии,какво остава,да си сложим забрадки >:(

Веселин Пд написа на 16.05.2009 г.:
Както едно време не се е разрешавало никоя сграда да е по-висока от минарето на джамията, така и сега не трябва да има повече други храмове от колкото църкви и т.н. и т.н. Само така може да се опази вярата, която се счита за официална. Отделно от това и по темата - джамиите пречат много повече от всеки друг молитвен дом с това, че шумът от тях е много по-голям и определено пречи на останалите. Едно е от църквата да се чуе камбаната няколко пъти на ден, друго е ходжата да пее няколко пъти на ден по 15-20 минути, при това на език, различен от официалния. Не бива да се разрешава каквото и да е в общественото пространство на различен от официалния език - за това е официален. Но след като има новини на турски, няма и какво да се чудим на никнещите като гъби джамии, за разлика от християнските храмове, при които почти няма нови от много време насам. После нека някой ме убеди, че няма насилствено налагане на турцизма и исляма в България.

meduza написа на 16.05.2009 г.:
Ходи живей в Турция,след като искаш джамии.Едно е да има джамии,друго е в същото време тези които изповядват ислиям да казват, че са турци и да наричат българите гяури. Европа трябва да запази православната си идентичност.

scarlett написа на 16.05.2009 г.:
Абе ,националисти.....в Турция правителството им дава милиони за подържане на църкви и изграждане на такива....знаете ли ,че в Истанбул има сигурно има 1милион българи ,не етн.турци от България ,а българи и на тях там им по добре от нас ....ние тук само се репчим кой българин ,кой турчин ,кой циганин ....парите за тези джамии да не излизат от вашите джобове , ние тук не даваме и стотинка за църкви какво са ни виновни хората - не зависимо чий са политическите или националните интереси, който в каквото си иска да вярва ,ако ще в Буда ....ТОЙ е един и всеки си го носи в сърцето. Аз съм ЗА....и за Джамиите и за Църквите и за Синагогите това са молитвени домове от които ние ХОРАТА имаме нужда при този стресиран и напрегнат живот , за голямо съжаление все още нямаме изградени навици и средства да ходим на психоаналитици ....

vichon написа на 17.04.2009 г.:
И аз съм трвърдо против джамията!!! Ние сме българи!!! Колко български църкви има в Турция - дали строят в момента българска църка там?Твърдо против джамии в Бургас и България!

Astra_OPC написа на 07.03.2009 г.:
твърдо против джамия съм не само тук,но и в цялата страна.Не им е мястото в Б-я >:( турците вън

Kombayner написа на 07.03.2009 г.:
       Nedevbs,нещата с джамиите в Бургас са много дълбоки и преливат от икономически към политически интереси в региона.Съветвам те да набереш"КУШ ГРУП" в Google,за да си изясниш някои механизми за политиката като концентриран израз на икономиката./Куш е законен собственик на парцела и строежа в Победа/

nedevbs написа на 07.03.2009 г.:
Джамиите да си ги строят в Турция.Пълно разочароване от ГЕРБ и СДС.Разлика между молитвен дом за мюсюлмани и джамия няма.Място за джамии в Бургас няма и не трябва да има.Тези които гласуваха за джамията считам за предатели на Бургас и българите.В момента в центъра на Победа вече се строи една джамия и е на втора ниво.Тези съветници явно са решили да ислямизират родният ми град.Предлагам да се организираме и да ни им даваме да направят това.

komatsu написа на 03.03.2009 г.:
против джа 8)мията сам и аз простроите една църква кво сроите джамия

The_Unforgiven написа на 18.02.2009 г.:
http://www.pisnani.com/article.php?V0b95e6ec=2&V92a2b5cb=1349 Статията говори сама за себе си
цитат:
Стига джамии, да запазим българщината!!!22.12.2008От Кърджали съм. И знам какво е, когато живееш в твоя град, който е в България...и в същото време се чувстваш сякаш си в Турция. Това - да не можеш да си напазаруваш в магазина поради това, че няма да те разберат... Или където и да си около тебе да се чува само турска реч...Където ми се е случвало да те гледат в очите и да ти говорят нагло на турски и знаеш, че е нещо за тебе и не знаеш какво. Да ...това е моето родно място, за съжаление с много мюсюлмански минарета. И знам какво е, когато ходжа започне да си црика. Повярвайте ми, а още по-грозно и отвратително е, когато видя, че един турчин/туркиня е крачка пред българчетата (за работа и за привилегии) в тези южни градове (колкото и да сме малцинство ....вече...) - за това че е знае турски ...за това, че са навързани като свински черва...за това, че са може би по-единни и пазещи се от нас (няма да отрека - и нахални и нагли). Лошо е, когато виждам как един по един се изнизаха мои набори (а и не само), именно и само заради това. От 3 години живея в София и нямам намерение да се връщам, защото виждам, че място за българи там (в Кърджали - бел. ред.) няма. Искам да отбележа, че не съм расистка и имам приятели такива (от турския етнос - предположение на редакцията???), които ги уважавам ... но това което става в южна България ...с всичките тези джамии и турска реч и това постоянно прииждане на турци от Турция - мога само да кажа, че ни погубват. Последното и най-важно, което ще кажа и за което всъщност пиша тука, е да призова всички българи МОЛЯ ВИ, НЕ ПОЗВОЛЯВАЙТЕ СТРОЕЖИТЕ НА ДЖАМИИ И ПОДОБНИ МЮСЮЛМАНСКИ ХРАМОВЕ. ЗАПАЗЕТЕ БЪЛГАРЩИНАТА, ЗАПАЗЕТЕ БЪЛГАРСКИЯ ЕЗИК И ПИСМЕНОСТ!Запозната

mitkybs написа на 18.02.2009 г.:
твърдо ПРОТИВ съм аз ... уважавам герб за това което правят за бургас но тук се изданиха многооооо!!!!!

Dim0v написа на 18.02.2009 г.:
Натъкнах се на много интересни статий по въпроса. Ето тази статия --> http://ognyanisaev.blogspot.com/2009/01/blog-post_1329.html  , която ни изкарва "хора в тежко социално разстройство" искам да кажа, че това е пълна измислица. Хора от цяла европа протестират против джамии --> http://world.actualno.com/news_207148.html . Да земем за пример Гърция, която не позволява току така да се строят джамии. Аз съм твърдо против построяването на джамии в Бургас и съм силно разочерован от герб.


ВХОД за регистрирани
E-mail / Потребителско име
Парола
запомни ме на този компютър
забравена парола

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:
За контакти:

тел.: 0886 49 49 24

novini@burgas24.bg

За реклама:

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Статистика: