Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Бургазлии на линия:

Бургас

Трябва да сте регистриран потребител и да се присъедините към групата, за да може да оставите мнението си.
"ЦИГАНИЗИРА" ли се Бургас?
stela написа на 06.08.2009 г.:
И ний сме хора,бате!!! ;D

Astra_OPC написа на 26.07.2009 г.:
Циганизира се главно заради пришълците от вътрешността на страната както и от близките до Бургас села и по-малки градове.Това трябва да престане и да им се срутят грозните гета заедно с мангалите вътре докато спят >:(

Даниел Чакъров написа на 25.07.2009 г.:
Определено в Бургас циганите напредват със своето размножаване и не само това ами с всеки изминал ден стават все по нагли. От баща ми съм чувал, че преди години от моста на Океански Риболов, циганин не е припарвал.А сега май където и да се обърнеш виждаш по един МАНГАЛ, който или проси или бърка в кофите или краде. Голямо впечатление ми правят тези по Александровска, които просят пред общината, е толкова ли няма някой да излезе да ги разкара. На няколко пъти, група от малки циганета преследват чужденци по цялата главна и не ги оставят докато не получат пари. Е това ли е нашия град и централна улица? ::) ??? :o

Kombayner написа на 07.03.2009 г.:
       " Парламентът одобри амнистията на 3000 затворнициНад 3000 души може да бъдат амнистирани, предвижда законопроектът за амнистията, които депутатите одобриха на първо четене. Проектът, внесен от Министерския съвет, цели да се облекчи съдебната система."        Нека да поразсъждаваме по този пасаж:       1/ Освобождават тези,които са осъдени на затвор от 3-5 г.Това са т.н."кокошкари",предимно от малцинството,и това са 25% от всички затворници/общо в страната те са 12000 души/       2/ Скритата цел е не човеколюбието,а предизборна-малцинствата нормално гласуват за Доган-Станишев.       3/Голямата вреда за обществото от тази мярка-кражбите в района ще се умножат,защото Бургаския затвор ще освободи"контингента"      4/При наличието на криза на работния пазар,освободените  от затвора роми,които в болшинството си са с ниско образование или неграмотни,с притъпена социална нагласа да се трудят,изкуствено ще"напомпят" безработицата в страната.Защото те няма и да имат намерение да се трудят.      5/Навлизайки отново в "цивилизацията",тяхно основно занимание ще бъде повишаване на раждаемостта и разширяване прослойката от неграмотни ,мързеливи и крадливи мургави "чавета",живеещи и паразитиращи на гърба на народа чрез социалните помощи за многодетство.     

mitkybs написа на 01.03.2009 г.:
Не съм расист ,но не ми е много приятно когато съм в центъра и на 10 метра да има по едно голо циганче и да се рови из  хората за пари . От една страна ми става жал ,но от друга не е много редно точно в центъра особенно когато е пълно с туристи . Според мен трябва да са в едно гето всичките но да им се дава възможност за образование и работа , но просто ей така изведъж да ги приобщаваме не

Kombayner написа на 27.02.2009 г.:
        Заслужава коментар днешната оценка на еврокомисар Шпидла/изпълняващ  длъжността на Масларова в Евросъюза /.Той отбеляза, че "крайната бедност, социалното маргинализиране, липсата на редовна заетост и ниското ниво на образование са факти" за това /циганско/малцинство. Тези проблеми обаче може да се решат чрез "целенасочени действия" на ЕС и съставящите го страни, добави той.Публикуван във вторник доклад на Съвета на Европа отбелязва, че Унгария и България трябва задължително да подобрят борбата си срещу дискриминациите към ромското, турското, македонското и еврейското малцинство, припомня АФП.        Ето някои мерки,които предлагам аз:        1/Всеки  евродепутат да  убеди жена си и да вземе като приемно семейство едно циганско  семейство и да поживее с него поне месец-два за да го социализира и направи с европейско мислене;        2/ Делегация от ЕК по социалните въпроси и равните възможности да поживеят един -два месеца със семействата си  в циганския квартал;        3/ Делегацията от ЕС да посети Македония и да поразпита хората какви по народност са баба им и дядо им.        4/ Делегацията да се срещне у нас с хората по улиците и да ги поразпита какво лошо сме направили на тази държава,че не ни защитава ката мнозинство от набезите на някои малцинства,впили се в гърба на народеца ни.        5/За евреите и арменците-кой от тях по-хубаво живее?Да сте видяли евреин или арменец у нас да работи?Или е златар,бижутер,часовникар...но не и бачкер!

Kombayner написа на 27.02.2009 г.:
        Попаднах на една статия и искам да ви я цитирам дословно,защото съм напълно съгласен с казаното от Мартин Карбовски,и не мога да отнема или добавя нещо към нея:"Ако ви се стори, че днес казваме нещо лошо за циганите в тази страна, не вярвайте на ушите си! Искаме да кажем нещо много лошо за държавата България - тя е скапана, остаряла и освирепяла!” – приканва Мартин Карбовски в един филм за провала на българския етнически моделТази събота, 24 януари, социалният ъндърграунд „Отечествен фронт” е посветен на скритата битка на два етноса и на провала на това, което наричат „български етнически модел”. „Да се завърнеш в бащината къща и циганите да са я разграбили – от прага от гредореда… Страдат ли българите от циганите?” – пита Мартин Карбовски. – „Сега ще гракнат всички, които са нахлебници на циганското нещастие, хранят се с пари по програми за цигани от Европа, докато самите цигани няма какво да ядат и се държат като риби-пирани, ядящи дори желязото от къщите ни в старите български села. Циганите имат своето нещастие, което причинява жестоко страдание на старите българи. Днес ще видите една история за една умираща държава. В едно село, където живеят стари хора, новият етнос, който е мнозинство, разграбва имота и живота на едни обикновени пенсионери. Това е историята за една изчезваща къща, един умиращ дядо и една несъществуваща държава. Това е историята на вашия живот!”За нормалния човек има неща, които не могат да се откраднат. Но у нас има едни крадци на недвижима собственост, които рушат не просто къщи, а цели села и спомени, цели животи, посветени на къщата на село, която е свещена за българина. Сигурно сте виждали разрухата – около вас, покрай пътя, покрай живота ни. Но в „Отечествен фронт” ще я видите лице в лице - пред една липсваща ограда, пред една липсваща порта, под една липсваща стряха. Дядо Христо е на 90 години и е ветеран от войната. Посветил е живота си на бащината къща в с. Мечка, Плевенско. Днес къщата я няма. Всичко започва с едно откраднато от циганина Метко колело и един хвърлен камък по прозореца на къщата на бай Христо. От уплаха и стрес съпругата на дядо Христо загубва говора си и се поболява. „Това е истината за прехваления етнически модел на държавата България.” – разказва Карбовски. – „Темата за циганите, крадящи къщи с покъщнината, историята и спомена. Тема, която се избягва в коментарите на политици и медии. Неуспехът на общото живеене. Ужасът на общата мизерия, в която едните умират, другите ги крадат. Мародерството на малцинствата върху остаряващото мнозинство, наречено България… Виждал съм много плачещи хора - майки, деца, мъже. Обаче такива корави бабички не съм виждал да плачат!” – коментира Карбовски. „В началото просто се чудиш какво може да съсипе техния така спокоен живот? Болката в очите на българите е огромна. Сигурно делението на българи и цигани е условно, но погледнете в очите на българите и в очите на циганите – техните очи са различни, погледите им не са еднакви… В днешния „Отечествен фронт” показваме една обикновена война - новият обикновен фашизъм. Не слушайте хората, които ви казват, че сме направили проблем от една открадната къща. Тя не е една. Къщите са милиони, стърчат някъде, оглозгани от пиранята на нашето време – беззаконието. Ако сме обидили циганите – не е било нарочно. Просто нямаме по-удобна дума и искаме да казваме нещата така, както звучат те в село Мечка…Виждам всеки ден, когато изляза от София, как се образува новата нация. Новата нация има две части – онези, които искат да живеят нормално и онези, които винаги ще обичат коптора си. И тук вече няма цигани и българи. Има предатели на нормалното и изроди на ненормалното. И има още една част от нацията – тази, която позволява това да се случи. Говорим за политиците – от кмета до президента. Заради това, което позволявате днес, ще бъдете прокълнати! Толкова много лоша енергия сте предизвикали, че ще се мъчите и вие, и третото ви коляно. Не се правете, че не разбирате! Проклятието вече е тук. То идва от пропастта на двата вида хора в село Мечка и в цяла България. Бъдете сигурни – това проклятие няма да ви подмине!”„Отечествен фронт” /край на цитата/      Бавно и полека,това смътно чувство за безнаказаност за "циганските работи" в обществото ни се засилват.Защото я няма здравата ръка на държавата.Защото като видеше МИЛИЦИОНЕР,циганина вадеше веднага двата си джоба /като от "НУ погоди!"/шега,разбира се/,за да се види,че не е "краднал..."

Веселин Пд написа на 26.02.2009 г.:
Някак си не ми се иска да го вярвам, но ... си мисля, че не е много далеч от истината. Всички знаем, че циганите имат по 5-6 деца, а ние 1, максимум 2. Дори вече български семейства с 2 деца са все по-рядко срещани. Причините са много - финансови, културни и т.н. Циганите обаче не се замислят как ще изхранват многочадието си и си се плющят с извинение и след девет месеца ... мда, ясно ни е на всички. Лошото е, че голям процент от децата им биват захвърлени на Домовете за сираци. Въпреки повечето хора да си мислят, че това е зле за децата, според мен тези деца са по-добре от повечето, които остават при родителите си. Защото пък тези, които остават при родителите си скоропостижно стават просяци, крадци и т.н. Далеч съм от идеята да им бъдат ограничавани правата, но трябва да се направи нещо, защото е за тяхно добро и за добро на децата им.

Kombayner написа на 26.02.2009 г.:
        И може би важния въпрос тук е :да се работи  за ИНТЕГРИРАНЕ ли на циганите  в  обществото ни ,или за ОТДЕЛЯНЕТО им в гета?

Kombayner написа на 26.02.2009 г.:
Демографската драма на Бургаска област Източник: в. "Черноморски фар" 09:08 / 26.02.2009  Отпечатай  Изпрати © Burgas24.bg  Статистиката показва ускорена циганизация на фона на намаляващите българи. Първата демографска промяна е намаляване на населението. От 1992 до 20007 година населението на областта е намаляло с 21 000, което е равносилно на заличаването на един град като Айтос. Населението намалява както в градовете, така и в селата. Втората важна демографска промяна е намаляването на раждаемостта. Родените през 2007 година деца в областта са 14 на сто по-малко от тези през 1990 година. Такова намаление на раждаемостта има и в турските села. Най-важната промяна за областта е ускорената циганизация. Ромите са единствените, които раждат няколко пъти повече, отколкото умират "/край на цитата/      Този текст е от днешните новини .Наистина ли е така тревожна статистиката? Това може ли да бъде потвърдено от  темпа на нарастване на кражбите,обирите в региона и тн,и съответния процент опандизени цигани? Затова ли изпреварващо за тях се градят нови две джамии?[color=black][/color][color=blue][/color]


ВХОД за регистрирани
E-mail / Потребителско име
Парола
запомни ме на този компютър
забравена парола

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:
За контакти:

тел.: 0886 49 49 24

novini@burgas24.bg

За реклама:

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Статистика: