Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Бургазлии на линия:

Бургас

Трябва да сте регистриран потребител и да се присъедините към групата, за да може да оставите мнението си.
ул.Цар Симеон 1 от март в Ремонт
viko написа на 26.03.2009 г.:
Доста късно се сетиха,но по добре късно от колкото никога ;D.Иначе и това лято ще посрещнем туристите с гаден център.Трябваше веднага след ката приключат с ремонта да тръбите да започнат ремонта на улицата,която така и така е разкопана

komatsu написа на 26.03.2009 г.:
ето това е започва раздвижване по вапроса за александровска и богориди браво  :D

stoyan написа на 26.03.2009 г.:
И да са предизборен ход! Няма лошо. Нека да е за доброто на Бургас, пък дори и да го правят предизборно. Впрочем да ви кажа аз какво мисля на тема "предизборни ходове". За изборите политиците трябва да мислят още от първата година на мандата си. Да се съобразяват с желанията на избирателите, да правят хубави неща, които да ги впечатлят. И да не крадат нагло, разбира се.Комацу, не те разбирам, друже! Нещо си се объркал. Въпросната телевизия хич не напада кмета, пази го като рохко яйце. Поне засега. И за дърветата показва обстойно и двете гледни точки. В момента даже тече дискусия по нея на живо с двама граждани - противници на изсичането на дърветата и двама, които са съгласни с общината. ;D

Kombayner написа на 26.03.2009 г.:
          ...Има и нещо съмнително в това,че обновената Републиканска ще бъде пусната точно преди изборите...Дали не са заложени и някои политически хватки с този ход?

komatsu написа на 26.03.2009 г.:
по принцип  ще да е   ненормално тези хора не се сещам за имената им  дето бяха в предаването по онози телевизия вепак наистина са много дарвета но за мен тва е пална провокация срещу кмета от шефа на онази телевизия който е един от ;) лидетите на нали се сещате онази партия

Kombayner написа на 26.03.2009 г.:
          Не трябваше ли за тази тотална реконструкция на Републиканска/абе, колко пъти ще сменят името на тази улица?/ да се направи предварително не само пресконференция,ами и местен РЕФЕРЕНДУМ? Я вижте,гръмна цялата преса в страната!И кой крив,кой прав-така и не се разбра?!

meduza написа на 26.03.2009 г.:
Съгласен, така е. ;)

stoyan написа на 26.03.2009 г.:
цитат от изказване на meduza от 14:54 / 26.03.2009 г.:
Голямата част от хората (най-вече живущите на тази улица) са за реконструкция на улицата плюс премахването на тези стари дървета. Глас народен, глас божи.
Първо - това не е сериозен аргумент. Второ - колко голяма? Аз разбрах за подписка от двайсетина души, другата страна размахва подписите на четиридесет. Но и тяхното не е сериозен аргумент.Истината е простичка - около половината от дърветата могат да живеят още дълги години... Но при цялостна реконструкция на улицата и тротоарите с изграждане на нови места за паркиране плюс (тук е заровен ключът от бараката) цялостна подмяна на всички подземни комуникации... тогава изкореняването на всички дървета и засаждането на нови (често не съвсем на същото място, а в съседство) може би е най-правилното решение.Сигурно разбра какво казвам. ;)

meduza написа на 26.03.2009 г.:
Голямата част от хората (най-вече живущите на тази улица) са за реконструкция на улицата плюс премахването на тези стари дървета. Глас народен, глас божи.

stoyan написа на 26.03.2009 г.:
цитат от изказване на meduza от 14:43 / 26.03.2009 г.:
Да 220 дървета, но са одрязани 40 и на фона, на тази бройка гръмнаха - масова сеч. После нали ще се засадят 240.
Медуза, не са 40, в петък бяха 40, но сечта продължи. За всичките 220 става въпрос. Но не споря за бройката, надявам се правилно да ме разбираш. Има много аргументи за цялостната подмяна, но и против, затова предпочитам да изслушам внимателно специалистите и еколозите, преди да съм категоричен.Мисля си, че доста протести можеха да си спестят от общината, ако първо бяха дали пресконференция с участието на независими специалисти, а после да секат.  ;DП.П. Че няма угодия - няма. Но е по-добре да има активни граждански организации, които отблизо да следят какво правят властите, отколкото да сме заспал град - "Кьор Бургас". Дори и въпросните организации понякога да не са прави. ;)

meduza написа на 26.03.2009 г.:
Да 220 дървета, но са одрязани 40 и на фона, на тази бройка гръмнаха - масова сеч. После нали ще се засадят 240. Бургас трябва да се развива или остава най-голямото село? Както сам казвате ,друг е въпроса дали сечта не е необходимо решение.

stoyan написа на 26.03.2009 г.:
Че е масова сечта, масова е. Да се изкоренят всичките 220 дървета по улица с дължина близо 2 километра си е масова сеч. Друг въпрос е дали все пак това не е крайно, но необходимо решение, защото нещата са били занемарени досега. А какви и колко дървета ще се садят се казва... В "една телевизия" първи казаха в специално предаване още миналия петък, че ще се садят над 230 дървета и то не фиданки, ами пораснали 3,5 - 4 метрови дръвчета с дебелина на ствола над 10 см. Даже общински съветник - доцент точно по тази специалност - се изказа, че повечето дървета там са за подмяна и той смятал, че е най-добре сега всички да се подменят. ;)

meduza написа на 25.03.2009 г.:
Абсолютно вярно.

viko написа на 25.03.2009 г.:
Да, вече кво ли не пишат,далавери на кмета работи...Той нека да направи улицата хубава,с паркоместа ,дори и да има далавера.Това е ясно навсякъде се краде ,било то малко или много

meduza написа на 25.03.2009 г.:
В Бургас няма угодия. Като се прави нещо за града защо го правите, ако нищо не се направи, видяхте ли тези нищо не правят само крадът. :o

viko написа на 25.03.2009 г.:
В някои саитове пишат,че граждани протестират срещу изсичането на дърветата,а по надолу като видиш коментарите почти всички подкрепят това което общината прави.

komatsu написа на 25.03.2009 г.:
то маи 80% от града споделят твоето мнение ама другите 20% им се свидят дърветата особенно така като го представят по една телевизия МАСОВА СЕЧ ама никои не казва после колко дарвета и храсти ще има по тази улица .Аз лично несам виждал още чартежите но мисля че ще стане доста по добре от стефан стамболов . За момента знам че тече подготовка махат се старите бордюри махат се старите данери и да се надяваме до дни да вкарат големите багери и да започне отнемане с около 50 60см и след това зачакаляване само дано не падне некои блок като пуснем валеците ватре  ;D ;D ;D

meduza написа на 24.03.2009 г.:
Аз те питам пред всички във форума, отговори пред потребителите. Ако говорим конкретно за ул. Цар Симеон 1, изцяло съм ЗА реконструкцията на улицата, предвидена от общината.

komatsu написа на 24.03.2009 г.:
аз от асфалт не разбирам имам колеги който се занимават с асфалта аз правя основата това което е под асфалта  но мисля че pravite msg :P. кои сам ти пратил ще отговори на вапроса ти

meduza написа на 24.03.2009 г.:
Реклама на заведението ли правиш? ??? . Защо не ми отговориш на въпроса за дупките и бабуните, които се образуват  по улиците след снеговалеж. Все пак си асфалтния спец!


ВХОД за регистрирани
E-mail / Потребителско име
Парола
запомни ме на този компютър
забравена парола

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:
За контакти:

тел.: 0886 49 49 24

novini@burgas24.bg

За реклама:

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Статистика: