Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Бургазлии на линия:

Национална политика

Трябва да сте регистриран потребител и да се присъедините към групата, за да може да оставите мнението си.
Трябва ли полицаите да имат повече права?
meduza написа на 14.08.2009 г.:
"А точно по тази алея сутрин отивам на работа,защото това е най-прекия път от "Изгрев"до Второ районно в "Славейков".Няма откъде другаде да стигна дотам" ;)Не, не реагирам като приятел на полицай. С това показвам, че не говоря празни съчинения. Разсъждавам като човек , на който му е болно от беззаконието не е нормално престъпниците да се разкарват свободно с бойни пистолети а полицаите трябва да ги респиктират с добри думи , случайно" ония боклук "да не вдигне кръвно и да умре. Нека някой да се направи на "мъж", на полицай в САЩ или държава от западна Европа, веднага е арестуван и след това по бързата процедура осъден. Та било то и на обществено полезен труд. В България като ги арестуват и първата работа им е да се разболеят, тогава им се проявяват всичките болести.

stela написа на 14.08.2009 г.:
Не работя в РПУ,само веднъж съм споменала,че за да стигна до местоработата си,която  е в съседната кооперация,минавам оттам.Ако съм пристрастна,може да е по други причини.Но ето ви 2 полюсни мнения.Психо реагира като невинно оскърбен шанаджия,а Meduza като приятел на полицай.ОК.

meduza написа на 14.08.2009 г.:
Обикновенните граждани! ??? Да stela работи във второ РПУ-Бургас, както сама тя каза и за това ще е обвинят в пристрастие. ncuxo, нямаш си и бегла представа за работата на полицията и на обидите, на които всекидневно са подложени за да казваш "една лентяйска и печеливша службичка". И другото интересно " Тука престъпниците не са толкова опасни", колко опасни трябва да бъдат? При положение, че в държавата цари беззаконие и никой не се притеснява от полицията, за какви граждани ми говориш, арестувани без дори да стигат до съда. Нали първо трябва да се арестува някой за дадено деяние и после да се отиде на съд. Каква власт имат след като спрът някой пиян за проверка веднага се започва със заплахи за уволнения...ти знаеш ли кой сум аз.....и т.н.. Полицаите нямат и елементарна защита дори от началниците си. Как няма да избухне някой полицай при положение, че някой спрян за проверка започне да го ругае и обижда..... и представа си нямаш за наглоста на младите помярчета към униформен. А ,аз  имам приятел полицай и за това ти казвам тези истини.

stela написа на 14.08.2009 г.:
"Обикновенните граждани"?!?А ти колко си необикновенна и запозната с дейността на МВР?  По принцип работата им е рискова,макар че в България живот си живеят.Това е една лентяйска и печеливша службичка с доста привилегии.Тука престъпниците не са кой знае колко опасни...Но си е напълно нормално полицай да пострада при изпълнение на служебни задължения и те го знаят,когато постъпват.Виж друг е въпросът,когато умират мистериозно арестувани граждани без дори да стигнат до съда.Може и невинен човек да падне по стълбите или да се задуши в колата >:(.Да не мислиш,че е като по филмите stela и ги осъждат тия полицаи ;D Те са служители на обществото,а не негови изнудвачи,които в повечето случаи злоупотребяват със служебното си положение и правната неосведоменост на "обикновенните граждани".Власт си имат повече от досататъчно-съвест им трябва!!!

stela написа на 14.08.2009 г.:
Напоследък много се спекулира покрай тази тема.Повод стана делото"Чората".Няма да взема отношение(или поне не на този етап),за да видя какво мислят обикновените граждани,макар,че напоследък все едни и същи пишем тук.(Какво ли мисли админа? :))Обаче не може да се отрече,че у нас полицаите биват наказвани,ако си вършат работата.Във всяка страна има ОВР(Отдел вътрешни разследвания),обаче само в България полицаите биват предавани направо на съда и осъждани,ако при изпълнение на служебния си дълг "респектират"заподозрения(в повечето случаи престъпник с няколко висящи дела,който кой знае защо при висящи дела е "навън",а не "вътре"),вместо полицаят да се остави да бъде убит(дай боже само пребит и с отнето оръжие :)).ТРЯБВА ЛИ ДА ИМА ГЕНЕРАЛНИ ПРОМЕНИ В НАКАЗАТЕЛНИЯ КОДЕКС???,ЗА ДА СЕ ПРЕСЕЧЕ ТАЗИ ПРАКТИКА,КОЯТО ДАВА ПРАВО НА НАРУШИТЕЛ ДА ПРЕБИВА ПОЛИЦАЙ!Ето,че,без да искам,взех отношение! :)

Страници:Предишна1 2


ВХОД за регистрирани
E-mail / Потребителско име
Парола
запомни ме на този компютър
забравена парола

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:
За контакти:

тел.: 0886 49 49 24

novini@burgas24.bg

За реклама:

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Статистика: