Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Бургазлии на линия:

Местна, бургаска политика

Трябва да сте регистриран потребител и да се присъедините към групата, за да може да оставите мнението си.
Кой се облагодетелства от общинска земя в Бургас?
komatsu написа на 02.04.2009 г.:
благодаряти стояне гледах и репортажа по "оная телевизия" кабеларката да се надяваме че ще си спазят обещанието ако ли не пак ще пиша в форума или като мивам от тука с машината просто ще им ги сабера загражденията в некоя край на улицата и готово .А като се замисли чувек на общината и трябваше една седмица за да срака на тия пичове а на мен би ми отнело не повече от 10мин да им нарина загражденията

stoyan написа на 02.04.2009 г.:
цитат от изказване на komatsu от 19:41 / 30.03.2009 г.:
чакам с нетърпение резултата
Единият си плаща (онзи с дупката), другият дори това не прави. Сега ще го накарат да плати и ще дадат и на двамата срок да си консервират и обезопасят строежите и да разчистят тротоара.Така обещаха, но ако до месец нищо не стане, пак пиши. Щото общинските служители понякога се разсейват и "забравят", не е лошо някой да им напомня... и да ги сръчка в ребрата.  ;DШест лева на квадратен метър месечно е таксата за временно заемане на тротоари при строеж във "Възраждане" и подобни райони.

komatsu написа на 30.03.2009 г.:
благодаря стоян чакам с нетърпение резултата

stoyan написа на 30.03.2009 г.:
цитат от изказване на komatsu от 23:02 / 24.03.2009 г.:
аз имам едно питане към теб стоян какво се случва с обекти който са замразени поради липса на финсиране ще ти дам пример отсеката на Ал.Станболийски това е отсечката от ул.Дебелт до Мария Луиза. Едния обект стигнаха до втория етаж и казаха ние замразяваме обекта поради липса на пари но оградата все още стои .Другия обект е сащо на тази улица те ископаха дупката...
Случи се това, че информирах съответните общински служби и те сега правят проверка. Да видим какъв ще е резултатът.

komatsu написа на 24.03.2009 г.:
аз имам едно питане към теб стоян какво се случва с обекти който са замразени поради липса на финсиране ще ти дам пример отсеката на Ал.Станболийски това е отсечката от ул.Дебелт до Мария Луиза. Едния обект стигнаха до втория етаж и казаха ние замразяваме обекта поради липса на пари но оградата все още стои .Другия обект е сащо на тази улица те ископаха дупката и просто до там даже дупката е саседство с колперация и със всеки дъжд основите на тази колперация се подкопават огрдата също не е пребрана но смятам че непребраната ограда е най-малкия проблем какво ще стане когато по колперацията в съседво с тази дупак се появят пукнатини. Та моя въпрос е неможели на обектите които са замразени да се премахнат оградите да бъдат платно прибрани  до зданието а торотоарите възтановени. Също така моля елата и вище тази дупака ако трябва да се нареди на фирмата да засипе искупа тази дупка стои вече няколко месеца а идва лято тя ще се преварне в блато ще започнат да се разваждат насекоми които носят зарази

meduza написа на 12.03.2009 г.:
До у-ще Г.Бенковски вече всичко свърши, обекта е пред завършване. Виж строежа в "Изгрев" на мястото, на бившия Китайски ресторант. Хората се движат по пътното платно.

stoyan написа на 11.03.2009 г.:
До "Г. Бенковски"? Добре, ще проверя.

meduza написа на 11.03.2009 г.:
Моето питане е за конкретната (гореспомената фирма). По телевизия "Скат" съм гледал много - репортажи за разни строителни фирми, които заграждат тротоари а за ТАЗИ нищо, само за една дупка на пътя пред един строеж, която тя оправила, но ако се отиде на обекта ще се види, че отново е дупка и проблема е решен, като са сложили пред дупката "легнал полицай". Нима екипа на" Скат" не е видял това нарушение, ми един от обектите е на 500м. от централата на телевизията. Там вече (обекта до у–ще Г.Бенковски) има тротоари, но кога? След като строежа е пред пускане в експлоатация.

stoyan написа на 11.03.2009 г.:
Извинявам се, че забавям отговора си, но не е по моя вина. Съответните общински служби имаха доста друга спешна работа досега и им "влязох в положението", изчаках. Информацията, която получих, обаче не ме удовлетворява. Обща и непълна е. Затова ще помоля всички читатели на сайта: Напишете тук конкретни примери за такива строежи, за да изискам конкретни отговори.П.П. Засега само една част от отговора ще ви цитирам: Общината е събрала  8000 лева глоби от строежи, които замърсяват и цапат околните тротоари и улици... На фона на безобразията, които се вършат, сумата е смешно малка. Тук ще се караме май с администрацията!БМ ООД не строи на 11 общински парцела, по-малко са, но и тук информацията на общината е непълна, защото има "свързани фирми". Почти всички парцели са получени по схемата "терен срещу обезщетение в застроена площ", разиграна при предишния общински съвет и администрация. Благородната уж идея бе да се дадат общински парцели на предприемачи, които да ги застроят, а в замяна собственикът на терена - общината - да получи съответното количество жилища, офиси, магазини, които да дава под наем или продава. Добра идея, печелят и двете страни. Но реализацията... като правило процентът на обезщетение бе много по-нисък от пазарния. Ако пазарният бе 35 - 37%, общинският обикновено бе 22 - 25 на сто. Тоест на общината и се губят едни десетина процента, които в цифрово изражение са общо около 9 - 10 милиона лева. По същата схема впрочем строи и една фирма на Ваклин Стойновски, също срещу доста ниски обезщетения за общината. Сега, при тази криза, процентите вече са други, но аз ви говоря за сделки, сключени преди 2, 3 и повече години, част от които се реализират в момента.

stoyan написа на 19.02.2009 г.:
цитат от изказване на Kombayner от 17:37 / 18.02.2009 г.:
       Кротко си жънех с комбайна и попаднах на тази тема.Браво,храбра medusa! Дано Stoyan попадне на темата.Той обеща да отговаря на конкретни въпроси.
Попаднах. Обещавам да направя проверка директно при главния архитект и заместник-кмета по строителството. Очаквайте отговор следващата седмица. Заради заседанието на общинския съвет и обсъждането на бюджета няма да сколасаме по-рано.П.П. Впрочем не е само тази фирма, няколко пъти съм се занимавал с подобни проблеми през последната година.

Kombayner написа на 18.02.2009 г.:
      Кротко си жънех с комбайна и попаднах на тази тема.Браво,храбра medusa!Дано Stoyan попадне на темата.Той обеща да отговаря на конкретни въпроси.И аз чакам за изкопа срещу Трията,който колегите отбелязаха,че с години грози града  ни!

meduza написа на 18.02.2009 г.:
Г-н Иванов можете ли да отговорите как на ф-ма "БМ"-ООД е разрешено да строи на 11 общински терена и по време на строежите да обгражда и тротоарите, а живущите са принудени да вървят по пътните платна? Интересното е, че фирмата строеше на общински терени по времето на стария кмет и при новия всичко продължава. Обществена тайна е кои пари стоят зад тази фирма (ДПС)!


ВХОД за регистрирани
E-mail / Потребителско име
Парола
запомни ме на този компютър
забравена парола

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:
За контакти:

тел.: 0886 49 49 24

novini@burgas24.bg

За реклама:

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Статистика: