Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Бургазлии на линия:

Домашни любимци

Трябва да сте регистриран потребител и да се присъедините към групата, за да може да оставите мнението си.
Кога ще се научат стопаните на кучетата да почистват след любимците си
stela написа на 15.10.2009 г.:
Закъсняла си.Още през миналото лято дъщеря ми,сега на 17 год.направи тази подписка.Понеже нямаше 18 год.,аз и оше неколцина граждани от "Изгрев" и "Славейков"опитахме да се срещнем с кмета.Дори не ни обърна внимание,а изпрати заместничката си Ивелина Василева,понастоящем зам.-министър на околната среда или нещо такова,да се срещне с нас.Единственото,за което те разрешиха да се говори беше кой си е платил данък куче.Това е в най-общи линии.И понеже не съм свикнала да си оставям магарето в калта,се срещнах с репортерката Мариета Ханджиева от "Местен 24 часа"която ми помогна да публикувам откритото си писмо,в което ставаше въпрос именно за липсата на места за разходки на кучетата,публикува коментар към писмото ми,снима подписката.Да не си мислиш,че нещо се промени с тази подписка?Ха-ха!

А иначе съм съгласна за почистването.Аз винаги нося найлонови торбички в задния джоб на дънките,даже да съм без кучето.Не става изведнъж,на селяните,които са се преселили в града им трябва време да свикнат,че не живеят вече на къра.И да забравят,че са гледали животни само по дворовете си.А също така и да не изхвърлят боклука си през терасата.И освен това да не пикаят през терасата,за да пестят вода.Защото в нашия вход има и такива.

Mana написа на 14.10.2009 г.:
Аз живея в "Бр. Миладинови" до БСУ-то и съм възмутена от стопани на кучета, които не си почистват след тях. И аз имам куче и се ядосвам всеки път, когато го пусна на поляната да играе сред кучешки фекалии и боклуци най-вече изхвърлени от хората. В крайна сметка трябва да се научим да пазим чисто не само заради животните, но и заради нашите деца, които играят там, а и заради самите нас. Когато е чисто на всеки му е приятно :)

Имам и друга идея (болна тема): След като се плаща данък за домашния любимец, не може ли една част от него да се задели за определена поляна (пр. в морската градина), която да се загради, за да могат животните да потичат на свобода, без поводи. В крайна сметка те имат толкова много енергия, а нямат дефакто къде да я израсходят. Дори си мислех да пусна подписка и ако се разпишат достатъчно собственици на кучета, да се срещна с кмета и да го запозная с тази си идея. Молбата ми е към всеки, който има интерес към тази идея - нека да даде мнение или предложение! Хубав ден на всички! :)

mitkybs написа на 01.03.2009 г.:
аз живея в Славейков и  доста често забелязвам когато съм в парка ,че все повече хора събират след кученцата си :) дано това да стане навик и задължение на всеки стопанин ,защото наистина е доста неприятно когато излезеш в някой хубав парк и да настъпиш кучешко лайно

viko написа на 28.02.2009 г.:
Е,какво ще кажете.Морската е сравнително чиста,както и централните градинки.Но на борисовата градника не може да се стъпи по тревата ,или вървиш по алеята,а отстрани гледаш купчини с лайна,други по нагли ги оставят кучетата да си свършат работата направо по алеята.Аз също имам куче и винаги почиствам след него.Това го правят още няколко човека само.Друг е въпросът,че общината дори не е поставила табели,за да напомня,че сме длъжни да си събираме изпражненията след кучето си ,камо ли да назначи охрана,която да налага глоби на тези,които не го правят


ВХОД за регистрирани
E-mail / Потребителско име
Парола
запомни ме на този компютър
забравена парола

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:
За контакти:

тел.: 0886 49 49 24

novini@burgas24.bg

За реклама:

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Статистика: