Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Бургазлии на линия:

Бургас

Трябва да сте регистриран потребител и да се присъедините към групата, за да може да оставите мнението си.
Какво стана с кучешката карта на Бургас?
stela написа на 14.06.2009 г.:
Бе де да знаеш...Избори идват...

stela написа на 13.06.2009 г.:
Странно.След като пуснах темата на 03.06.,днес,10 дни след "сигнала",ако мога да го нарека така,кучешката поляна в "Изгрев"от която тръгна всичко,вече е изрядно окосена(и,надявам се,обезпаразитена).Благодаря.Обаче,защо всички хубави и необходими неща в Бургас трябва да стават с клизма?Навсякъде ли трябва да има такива идиоти като мен,които си пъхат нахалния нос навсякъде,за да се размърдат съответните институции и да започнат "нещата",ако не да вървят,то поне да кретат?И все пак,от името на хората и кучетата в "Изгрев"-благодаря!Следващия път,когато тревите надвишат моя пигмейски ръст,пак ще открия тема. :) :P

stela написа на 11.06.2009 г.:
Добре де,Камене,ти можеш ли да ми кажеш какво точно се върши с парите от таксите за кучета дето се събират?Ама без демагогия,като Ивелина Василева и Николова,а честно.И без да ми казваш,че са за кучешкия приют,защото това просто НЕ Е ВЯРНО!Достатъчно дълбоко съм нагазила в този проблем и го знам със сигурност

stela написа на 11.06.2009 г.:
Тук Slavena не е права.Трябва да се почиства.Друг е въпросът,че много хора са лицемерни като казват,че си почистват.А за памперсите е права.В "Изгрев"има едно заведение"На свещи".Всяка сутрин,понеже го правя мн рано :)нарушавам наредбите и си правя обиколка в парка.Защото си и тичам от време на време и не мога да го правя зад блока.А парка е за това и си бягам заедно с кучето.Срещу това заведение наистина редовно зад пейките има изхвърлени употребявани памперси.Ако кучешките екскременти се разграждат,памперсите-не.И човекът от заведението сутрин не е длъжен да го прави.Тази майка,която го прави,да не е по-възпитана от моето куче?И за пенсионерите,дето чоплят семки,също е истина.Минете сутринта в парк"Изгрев"да видите каква кочина е.Кучетата не чоплят семки.И пейките не чупят.И желязната ограда на детската градина не могат да изкривят и да съборят,нали?

viko написа на 10.06.2009 г.:
Не съм съгласен с теб относно памперисите на бебетата и т.н.В морската е много чисто,защото редовно чистят!На борисовата примерно и другите квартални градинкли е друго- там просто се чисти от горе от горе и то през ден от 2 чистачки.А това,че не си събираш лайната на кучето ти показва какава селянка си.Писнало ми е да настъпвам кучешки лайна,докато си разхождам кучето,или самото то да се овъргаля или настъпи,заради стопани-идиоти/ки като теб!

Камен Господинов написа на 10.06.2009 г.:
Има голяма разлика от това да кажеш какво си видял, мислиш, защо другото мнение е погрешно, включително и дребни заяждания,   от това да напишеш че набивам в главите, че определям кой има право да живее и др. подобни.  Лични нападки и язвителност съм си позволил като отговор, не съм ги започнал.".... 1-во - доброто образование за ........   2-ро - отглеждането на куче .........   3-то - ограничаването на популацията....."  (от 07.06.-13,35ч)Ако смяташ, че нещо от това не е вярно или не си съгласна, моля, няма проблем, ще спорим, ще има и други мнения и т.н. Наясно съм, че има  2  "кучешки" проблема, от които тръгнаха и нашите писания.  Единия е бездомните кучета, другия е отглеждането на куче в градски условия - именно този проблем засяга в по-голяма степен хората. Наистина не разбирам защо сте останали с впечатление, че съм против "апартаментните" кучета - ".....Моите представи за добри условия за куче се свеждат до дворно място за "по-едрите" кучета и достатъчно място в жилището за "по-дребните" и съм се убедил лично в това защото съм отглеждал почти 5 години и куче и котка едновременно.....Всеки сам си преценява дали кучето му е едро или дребно и дали в апартамента му има достатъчно място....." (това ли е набиване в главите). Моето мнение е, че отглеждането на куче създава неудобство защото улици и градинки се ползват като тоалетна  -  "..... все повече ставаме, а мястото е малко и гоненията се увеличават...Какво да правим? Още нещо, няма да се наведа да събирам фекалиите на кучето си, докато майките в парка....." (написано е от собственик на куче). Това ще бъде избягнато като се обособят подходящи паркове и подходяща техника за почистване и др. подобни мерки. Това не се прави с мърмърици, прави се с пари. Справедливо ще е според мен ако, част от тези пари са за сметка на собствениците на кучета т.е. такса или данък (както е за МПС).  Също парички струват и преките грижи за кучето. Желанието  и любовта към животните са необходимо, но недостатъчно условие да имаш домашен любимец. Вие може да имате такива средства, но имайки предвид стандарта ни на живот, предполагам (да не кажа сигурен) че са десетки пъти повече хората които не могат да си позволят тези разходи и имайки предвид каква е ситуацията в други държави, какъв по-логичен извод да си направя освен този, че домашния любимец с течение на времето ше стане привилегия на богатите (не се сещам да съм казвал че това ми харесва, Вие как го "прозряхте" не знам).  Ако можеш да ме убедиш, че моите мнения са погрешни - добре. Ако незнайно защо предпочитате да ме определяте като   "...Да дойде някой от някъде си и да ми казва при какви условия да отглеждам кучето си и дали изобщо да имам куче и изобщо да си навира дългия нос във финансовите ми възможности да отглеждам куче.." - пак е добре, ще си спестим писането.

stela написа на 10.06.2009 г.:
Е,какво има за обясняване?Жената го е казала с "думи прости"!Нали все се оплаквате:"Кучета може,котки може,а прасета не!"И ние сме гледали стари BG филми и знаем какво означава репликата...А че Камен я изважда от контекст...тъпо е.И освен това този човек май не понася критика и не търпи мнение,различно от неговото.Като не му изнасяха моите разсъждения,аз бях злобна,Slavena е язвителна,още какво?Е,не може всички да сме излети от един калъп.

Камен Господинов написа на 09.06.2009 г.:
.....И към Камен Господинов....извинете ама защо не си вземете едно прасенце за отглеждане у дома?.....дано да можете да си позволите лукса да гледате прасе във вас.....Я ми обяснете язвителността си с думи прости и на Вас да Ви олекне на душата, че вече почвам да се чудя аз ли писах на китайски или Вие не можете да четете. П.П. - Относно прасето, можете да ми го подарите след 6 месеца, няма да му придирям дали е малко или голямо нито дали е живяло в "луксозни"  условия.  :P ;)

Slavena написа на 09.06.2009 г.:
Здравейте! Бих искала и аз да изкажа мнението си по този въпрос. От както се помня имам куче в дома си (все големи породи) , в момента гледам немска овчарка в апартамента си. Спазвам евро изискванията и съм му осигурила необходимите квадратни метри за живеене. (нека зоополицаите от финикс да ми кажат нещо). Кучето ми се чувства комфортно и обича цялото семейство. За мен кучето ми не е лукс, въпреки че далеч не получаваме добри заплати и се водим за средно статистическо семейство. Уверявам ви, че дори да живея в гарсониера пак ще си взема куче и пак ще е немска овчарка. Нещо друго, не съм съгласна със забраните на общинарите относно разходките на кучетата и не мога да разбера къде по-точно да разходя моето?! (и тук моля та няма копиране на наредбите, тъй като ги знам на изуст). Съгласна съм с идеята за полянките за кучета, знам за кучетата в Борисовата градинка, знам за кучетата в Изгрев и т.н. много сме, все повече ставаме, а мястото е малко и гоненията се увеличават...Какво да правим? Още нещо, няма да се наведа да събирам фекалиите на кучето си, докато майките в парка не спрат да си изхвърлят памперсите по пейките и градинките, бабите и дядовците не чоплят семки по земята и градът ни не заприлича на европейски (какъвто трябва да е) . Ние кучкарите не чупим ключалки в детски градини, не чупим пейките в парка,а сме хора равни с  останалите, които просто дават шанс на животно да изживее хубав живот, обгрижен с любов, а не след като бъде родено, да бъде хвърлено на произвола на съдбата. И към Камен Господинов....извинете ама защо не си вземете едно прасенце за отглеждане у дома?...дано да можете да си позволите лукса да гледате прасе във вас...

Камен Господинов написа на 07.06.2009 г.:
".....Според Камен и хората заслужават да съществуват,само ако са богати или поне заможни.Казвам това,като се позовавам на някои изказвания на Камен по други теми,нямащи нищо общо с животните,които прочетох тук....."( stela - 06.06.2009 -15:15 )Личните нападки все пак трябва да имат някаква мярка. Прочети отново (бавно и внимателно)  какво съм написал, вкл. и за изпитите. Никъде не съм казал, кой какво заслужава, казах си мненията :  1-во - доброто образование за бедните е недостъпно и все повече ще става недостъпно и не съм казвал, че го одобрявам.   2-ро - отглеждането на куче в града е за богати (отново не съм казвал че одобрявам) и пояснявам за неразбралата : необходими са пари за да се направят т.н. кучешки градинки, необходими са пари за подръжка на тези градинки, необходими са пари за да осигуриш на кучето си условия според наредбите които са измислени от  н.в. Чиновника и т.н. и т.н. - предполагам че част от тези пари ще дойдат от бюджета-общ. и държ. или вездесъщите еврофондове, но другата част ще дойде от джобовете на собствениците и таксите които плащат собствениците на кучета - не знам колко е таксата сега, но ако стане примерно 100 лв., колко хора от небогатите ще могат да я платят (а не е само таксата разхода).   3-то - ограничаването на популацията на уличните кучета се прави по 2 начина и можем да говорим кой е по-ефективния начин, но е лицемерие от твоя страна да ми говориш за хуманност, защото и 2-та начина са нехуманни и отвратителни. Бъди така добра да не ми вменяваш послания и думи които не съм казвал. Извинявам се на другите участници че се наложи да казвам че нямам сестра.

stela написа на 06.06.2009 г.:
Предаването е добро.И това,което казваш за намордниците е вярно,по принцип.Някои едри породи,като немската овчарка,българското овчарско куче,санбернар и още някои не са свирепи,макар и неграмотни хора да ги водят такива.Тези кучета се дресират от съвсем малки(няма смисъл да си взимаш куче,ако то е по-голямо от 40 дни).Такова малко куче приема цялото семейство за своята глутница и САМО ЕДИН член на семейството за водач на глутницата.Такива кучета никога не нападат без заповед на стопанина си.(Има си специална команда,която НЕ Е "дръж!"),или ако се чувстват застрашени,или ако някой ги удари.А една немска овчарка например,когато чуе дете да плаче,ще застане до него и ще започне да скимти,за да го успокои,или да го пази,докато дотича майката.И тези качества не се възпитават у кучето,а са вродени.Има много погрешни представи за кучетата,които умишлено се насаждат чрез медиите,но това е грях,който те вземат върху себе си.Въпросът е,че дори и когато изпълняваш изискванията-каишка,намордник и т.н.пак чуваш псувни зад гърба си.Пример:моя позната върви,води си кучето на каишка,(малък шпиц,който едва ли тежи повече от 10 кг)и среща баща,който води сина си.Мъжа казва на сина си:"Виждаш ли я?Първия куршум за кучето,втория за нея!"Жената едва ли не плачеше,когато дойде при нас на поляната.Дъщеря й е омъжена в Холандия,съпругът й и синът й пътуват с корабите(и двамата са в различни краища на света).Кучето й е единствена дружинка в празната къща.Ей такива елементарни неща имам предвид!Аз на това му казвам дискриминация и нарушаване на човешките права.Да дойде някой от някъде си и да ми казва при какви условия да отглеждам кучето си и дали изобщо да имам куче и изобщо да си навира дългия нос във финансовите ми възможности да отглеждам куче.

mitkybs написа на 06.06.2009 г.:
По Animal Planet има едно предаване "Зоо-полицаите на.... " еди - кой град . От това предаване знам ,че ако някой стопанин отглежда кучета ,които са от порода известна с агресия и жестокост (като питбул примерно) зоо полицията отива до посочения адрес и съставя акт на стопанина на животното ,като го принуждава да премести кучетата в раьон ,в който те няма да бъдат опасни за хората ,в противен случай те ще му бъдат отнети и умъртвени . От същото това предаване знам , че има заповед в определни градове , някои породи кучета да носят задължително наморник докато са разхождани , в противен случай отново акт и глоба за стопанина . И тези правила там явно вършат работа . Хубаво е ако вземаме такива правила за пример и ги прилагаме и тук ... с доста глоби и контрол ,мисля че хората ще се научат да ги изпълняват и разхождането на кучета няма да е толкова голям и наболял проблем за стопаните им...

stela написа на 06.06.2009 г.:
Така е,Viko,прав си.Просто някои хора не намират смислен отговор и се позовават на някаква измислена злоба.Няма смисъл да споря с хора,готови да умъртвяват животните,пък били те и бездомни.Според Камен и хората заслужават да съществуват,само ако са богати или поне заможни.Казвам това,като се позовавам на някои изказвания на Камен по други теми,нямащи нищо общо с животните,които прочетох тук.Така че няма да се занимавам повече с въпросната персона.    Предложих тази тема,с надеждата,че някой би могъл да предложи нещо позитивно,което бихме могли с общи усилия да осъществим,в полза на нещастните домашни животни.Всеки знае,че едно куче над 25кг се нуждае от поне 3 км разходка на ден и това не може да се осъществи "зад блока"пък дори и ако живееш на село,в селския двор,както иска да ни набие в главите Камен

viko написа на 06.06.2009 г.:
Стига сте спамили,темата е за кучешките поляни.

Камен Господинов написа на 06.06.2009 г.:
Стела, не съм абсолютно никаква обществено значима личност и не заемам абсолютно никакъв пост. Информацията за ухапаните хора не съм я измислил а съм я копирал от друг сайт (пише си източника, factor-bs).Написала си, че лъжа - би ли посочила какво имаш предвид ? Може би ходенето ти по мъките по различни учреждения са породили с годините злоба към хората които не те разбират или имат различно мнение - но все пак дай си сметка че не можеш да срещаш само единомишленици и какъв е смисълът да се пише във форум, ако се ядосваш на различното от твоето мнение.

stela написа на 05.06.2009 г.:
Глупости,Камене!Пишеш глупости и лошото е,че хората ги четат!Вчера бях при ветеринарния лекар да взема таблетките за вътрешни паразити(профилактично,умнико!)и той изрично ме предупреди,че бяс е открит засега само в Поморие и то по бездомни кучета.Просто предупреди да не се приближаваме до бездомни животни,особено ако се умилкват,защото точно тогава хапят.Ако бяха 15 случаи,щяха да гръмнат и вестниците и обзорните емисии по всички тел. канали!Разбирам злобата и безсилието ти,понеже в сайта нищо не можеш да ми направиш и си длъжен да се държиш прилично.Ама по-леко с лъжите,че ще ти порасне носа ;D.Не смятай хората за тъпаци-те са те преценили какво представляваш още когато написа,че бездомните кучета трябва да се умъртвяват.Ама ти не си виновен-хуманизмът,човеколюбието и милосърдието се възпитават в най-ранна възраст,явно нещо важно е пропуснато във възпитанието ти.Като чета писанията ти,ясно,че си някаква"обществено значима"персона.И жална ни майка,щом ние,старите ни болни родители и дом.ни любимци ще зависим от такива като теб :)Дори не ти се ядосвам,толкова дълбоко ти съчувствам,че разсъждаваш толкова кухо и ти липсват толкова много неща

morskopivo написа на 05.06.2009 г.:
като сменът кмета ще оправим проблема с площите за разхождане на домашните кучета.с тоя смотан кмет нищо не става тичайте и гласувайте за герб.

Камен Господинов написа на 05.06.2009 г.:
15 ваксинирани по спешност против бясИзточник: factor-bs.com 10:50 / 05.06.2009 Отпечатай Изпрати15 души са били ваксинирани по спешност против бяс в понеделник късно вечерта в Спешния център в Бургас. Всички те са имали контакт със заразено от бяс домашно куче, потвърдиха от бургаската болница. Почти всеки ден в Спешния център постъпват хора, ухапани от домашни любимци. Бясът е остро заразно заболяване, което засяга централната нервна система и се причинява от вирус. "Резервоар" на инфекцията са дивите животни-лисици, вълци, чакали, както и домашни любимци- кучета и котки. Коментари [0] публикувай коментарКоментарите са на публикуващите ги. Burgas24.bg не носи отговорност за съдържанието им!

Камен Господинов написа на 05.06.2009 г.:
Моите представи за добри условия за куче се свеждат до дворно място за "по-едрите" кучета и достатъчно място в жилището за "по-дребните" и съм се убедил лично в това защото съм отглеждал почти 5 години и куче и котка едновременно, като и двете животинки бяха чистокръвни "улични превъзходни". Всеки сам си преценява дали кучето му е едро или дребно и дали в апартамента му има достатъчно място. На мен не ми пречи ако някой отглежда примерно сантбернар, в гарсониера. Изискванията ги привнесоха от чужбина различните организации за защита на правата на животните, някои са разумни, други не. Тъй като тези изисквания с течение на времето явно ще бъдат въведени си правя извода, че за да се изпълнят трябват много финикийски знаци и съответно отглеждането на куче става недостъпно за мнозинството хора.Регулирането на популацията на безпризорните кучета се прави по 2 начина и като гледам и 2-та не са много ефективни - просто ми се струва че инжекцията е по-практичния начин с оглед на ухапвания и зарази.Който и начин да се прилага никоя порода няма да изчезне, специално "уличните" кучета ще си ги има още поне 10 000 години а уличните котки съм сигурен че ще надживеят човешкия вид.  Проблема е според мен, че хората отглеждайки кучета замърсяват улици и градинки и е наложително това замърсяване да се ограничи. Идват избори и нищо чудно да чуем обещания по кучешкия въпрос (както чувахме за Созополското кръстовище).  ???

viko написа на 05.06.2009 г.:
Камене,най успешния начин за намаляване на популацията е кастрирането-такава е европейската практика.Иначе като цяло в Бургас почти не съм виждал бездомни

Страници:1 2Следваща


ВХОД за регистрирани
E-mail / Потребителско име
Парола
запомни ме на този компютър
забравена парола

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:
За контакти:

тел.: 0886 49 49 24

novini@burgas24.bg

За реклама:

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Статистика: