Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Бургазлии на линия:

Бургас

Трябва да сте регистриран потребител и да се присъедините към групата, за да може да оставите мнението си.
Какво стана с кучешката карта на Бургас?
Камен Господинов написа на 04.06.2009 г.:
            Драги Стела и Психо,Кучето е за богати или заможни хора, защото за тях не е проблем да осигурят подходящи за животното условия - подходящо обзаведена "жилищна" площ евентуално дворно място, разнообразна храна, "личен лекар", лекарства, че и личен гледач. Всички тези условия са в интерес на кучето (поне според човешките представи,  не знам какви са кучешките разбирания за хубав живот).Човек с ниски и дори средни доходи не може да осигури на животното подобен стандарт. Затова обществото би трябвало да прави изключения за болни и инвалиди като не им поставя такива изисквания.Таксите трябва да са високи защото домашния любимец не е необходимост а каприз, суета и т.н. Нормалния живот на тези животинки в градска среда изисква допълнителни разходи (за машинки и специализирани тревни площи и др. подобни), част от които е справедливо да се поемат от собствениците на тези животни чрез такси чийто размер вероятно ще е доста по-висок от сегашния. Тук обществото отново би трябвало да се погрижи за болни и инвалиди като ги освободи от тези такси.До тези изводи съм стигнал като гледам какви са резултатите след толкова години фалшива грижа за съчетаване на интересите на хората с домашни животни и интересите на хората без домашни животни.Това което си написала, че желая смърта на кучето ти е несериозно, още повече, че не съм виетнамец.  :D  Убиването на безпризорни кучета е в интерес на човека - защото кастрираните кучета продължават да хапят и деца и възрастни, продължават да разнасят всевъзможни зарази и т.н. Не ми е приятно да го кажа, но опитите да се намали популацията без смъртоносна инжекция са преливане от пусто в празно.И все пак като се замисли човек защо аджеба, кучета може, котки може а прасета не ?

тодоров403 написа на 04.06.2009 г.:
Колкото хора,толкова и гледни точки.Това,че като вървиш из ЦГЧ е по-добре да гледаш надолу,за да не настъпиш кучешко лайно си е самата истина.Също е истина,че ако повечето стопани на кучета почистваха след тях,това нямаше да е така.Не съм в течение на тези решения на общинарите,но мисля че преди да започнат да глобяват трябва да предоставят терени на които да се разхождат дом.любимци.Тези площи трябва да се подържат от общината(почистване,подстригване,обезпаразитяване
и др.)И тогава ако някой си разхожда кучето където му скимне да го глобят солено.Сигурна съм,че ще има такива,защото аз лично не разбирам как при наличието на много тревни площи някои хора си разкарват кучетата в дворовете на детските градини и училищата.Дори преди години в детската градина до нас директорката беше принудена да започне да заключва вратите на двора,но това  не попречи на тези хора и след няколко дена те разбиха ключалките и продължиха да разхождат кучетата си там.На такива и 50000лв глоба е малко :(

stela написа на 04.06.2009 г.:
Не,Психо,аз съм коренячка бургазлийка и сигурно 20 пъти в годината имам работа в кметство Приморие и понеже май съм доста по-голяма от теб,съм се нагледала сигурно на 100 пъти повече простотии.Открий нова тема за инвалидите,аз ще те подкрепя и съм сигурна,че доста хора с наболели проблеми ще се включат,а пък на някое длъжностно лице може и да му стане съвестно  ;)  ;D  А на Viko мога да отговоря така:тези кучешки поляни май само ще си ги бленуваме.особено пък ЗАГРАДЕНИТЕ и ОКОСЕНИТЕ!Нали уж публикуваха кучешката карта на Бургас?Нали ни определиха поляни и ги обявиха във вестника.И изведнъж ми излиза вчера Ивелина Василева(уважаваната ни зам.-кметица по екологичните въпроси,която си умира да се изказва на слабо време)по телевизията и ни казва,че тепърва ще се определят поляните,на следващото заседание,представете си и първоначално ще бъдат само 5(за цял Бургас ли,госпожо?!?!?!)И кога ще стане това,като най-вероятно местният парламент ще излезе в отпуск за през лятото?Наесен?Другата есен?След 2 години?След 5?След 10?Ама дотогава кучето ми ще умре,както му се ще на Камен Господинов.Ама не се притеснявайте,г-да общинари,защото аз без куче не мога и ще си взема друго :P 

viko написа на 04.06.2009 г.:
Съгласен съм,че кучето е за хора с поне малко над средните доходи.Но не съм съглсен,че градът е станал кучешка тоалетна.На борисовата градника има само 5-6 човека,които не си събираме,от 30 може би.Да не говорим за морската.А до преди 2-3 години не беше така!Във франция и италия също не всички си събират,но от общината разполагат със специални машини за почистване.Добре е ,че има глоби,но те трябва да са и за тези които не си почистват.Нека да глобят 2-3 с по 300лв примерно и ви гарантирам ,че на следващия ден всички ще се разхождат с пликчета.Направата на заградени поляни за кучета решава проблема на всички-хем на стопаните ни е по спокойно,че кучето няма да излезе на улицата,хем  'кучемразците',или тези които ги е страх няма да мрънкат.На борисовата горните 2 поляни за неизползваеми,не е проблем да се заградят,а в морската поляната зад пантеона.Като за начало поне тези 2 места,защото там се разходат най много кучета.Така всички ще си пускаме кучетата на определените места и няма да се налага общинска полиция да обикаля и да глобява

stela написа на 04.06.2009 г.:
Точно това имам предвид-кучешка поляна!И аз като вървя из парка с тригодишната си племенница не обичам пуснати на свобода кучета.Но да се поставят всички под един знаменател е безобразие!  1.Глобите да са наистина за непочистване след кучето!А не за глупости.  2.А безстопанствените кучета?В "ИЗГРЕВ"има няколко,които се разхождат свободно в парка и всички знаят къде се събират и от общината обещаха още миналата година на срещата да направят проверка и да вземат мерки.Познайте от три пъти дали това се случи!  3.Камене,градът не е кучешка тоалетна.Тази тоалетна е само в главите на нашите управници.Като например същата тази г-жа Николова от отдел"Екология",която се опита да ме убеди,че както си вървяла по улица "Александровска"рано сутринта(!!!)настъпила голямо кучешко л...Това е невъзможно,само това  нейно твърдение   ме убеди,че си придава важност.НЕ Е ВЪЗМОЖНО КУЧЕ ОТ ЕДРА ПОРОДА ДА СИ СВЪРШИ РАБОТАТА НА АСФАЛТА по описаните по-горе причини.А ако е било истина,това е било безстопанствено куче,което никога не е било възпитавано.А те вече не са наша грижа,а на общината.   4.Не може нормален човек да каже,че безстопанствените кучета трябва ДА СЕ УБИВАТ!Този, който не изпитва жалост към животните,мрази и хората.И това е казано от хора,по-умни от мен.Не стига,че трябваше да дойде една германка,за да се погрижи за приюта ви,господа от общината,ами и на всичкото отгоре трябва да четем и такива безобразни мнения!   5.Домашните любимци,Камене,не са за "богати хора,които могат да си го позволят",а за всички хора,които обичат животни.Считам мнението ти за най-пошла дискриминация.Освен това,не виждам някой да се е загрижил чак толкова за възрастните хора и инвалиди.Когато заведох майка ми да й отпуснат инвалидна пенсия за отстраненото след операция дясно око,ни беше зададен въпрос:"Ама вие за едни 11 лв,добавка към пенсията ли сте?"Изведох я и никога повече не стъпих в подобно учреждение.Дали към кучетата не се отнасят по-хуманно,отколкото към инвалидите?(Но това е тема за друг разговор)Така че,не обещавай права и привилегии,които никога няма да бъдат дадени и осигурете на хората възможност да се грижат за единствената радост,която някои от тях си имат!

Камен Господинов написа на 04.06.2009 г.:
:D Кучета може, котки може а прасета не !  ;DПроблемите с кучетата ще получат разрешение тогава, когато мнозинството хора проумеят, че домашните любимци не са за всеки - 1-во те са за богати които могат да плащат солидни такси и могат да си позволят подходящи условия за животинките като не пречат на другите хора , 2-ро те са за болни хора -  въпреки, че нямат финансови възможности, обществото ще прояви разбиране.Сега болни и здрави, богати и бедни се обзавеждат с куче (предимно) и града е една голяма по площ кучешка тоалетна. Никога досега, ама наистина нито веднъж не съм видял някой да почиства след кучето си. За безстопанствените кучета смятам, че проблема трябва да се реши като се изхожда от интересите и удобството на човека, т.е. премахване (убиване) на тези кучета.Извинявам се ако съм възмутил някой/я, ще ми е интересно какво ще се напише, до сега май такъв разговор не е воден. 

viko написа на 04.06.2009 г.:
Tези места,всъщност са били само предложения.Ние от борисовата градинката също пуснахме предложение да се загради едната поляна, за да можем безпрепятствено да си пускаме-така е по-добре и за нас и за майките.На борисовата има,до колкото разбрах,двама глобени-1 с 300 и 1 с 500.Трябва да настояваме не да можем да си пускаме кучетата,където сварим,а на специално заградени за това места,както е в чужбина.Наистина не е приятно,когато някои идиот си пусне кучето и си прави обиколко в морската или където и да е , а кучето му върви след твоето,и те притеснява,особено когато е разгонена.Освен това някои хора наистина ги е страх и не може да не се съобразяваме с това.Също няма да е зле да има доста солени глоби,за тези,които не си отстраняват лайната след кучета

stela написа на 04.06.2009 г.:
От 01.06 свалиха глобата на 50 лв,ама и това не е честно

stela написа на 03.06.2009 г.:
В края на 2008г.група граждани на Бургас от к-с "Изгрев"направихме подписка срещу забраната на общината да се разхождат дом.любинци където и да е в града.По повод публикацията във в-к"24 часа Местен"от 20.10.2008г"До 50 000лв.глоба за нетаксувано куче"предизвиках дебат във вестника бр.от 23.10.2008г.по повод глупашкия закон.Цитирам:"Забранява се разхождането на животни в дворовете на учебните и детски заведения,спортни зали и площадки,стадионите,охраняемата плажна ивица,ТРЕВНИТЕ площина районните паркове и градини..."(цитат от наредбата,чл.15).ВЪПРОС:Къде тогава имам право да разхождам кучето си,ако според същата наредба(по-долу)Собствениците на кучета са длъжни,когато ги отглеждат в затворени помещения,ежедневно да им осигуряват необходимата разходка"(чл.173)Поискахме среща с кмета по надлежния ред.Чакахме 1 месец,докато благоволят да ни отговорят.Не ни прие кмета,естествено,а упълномощи заместничката си г-жа Василева и г-жа Николова от отдел "Екология".За лъжите и замазванията,изприказвани от двете облечени във власт персони няма да разказвам(стоя зад думите си и съм готова да отговарям за тях!!!)Не знам дали помогна срещата в общината(едва ли,там са само по голите обещания и заплахи)или дебата във вестника,за който помогна журналистката от "Местен 24 часа"Мариета Хаджиева(горещи благодарности),но в началото на 2009г.във в-к"Фактор"и в някои on-line издания беше публикувана т.н."кучешка карта"на Бургас.Т.е.във всеки квартал на Бургас бяха определени поляни,на които безпрепядствена да разхождаме кучетата си.В "Изгрев"тя се намира между източната страна на парка,спортната площадка и бл.66.OK,БЛАГОДАРЯ!Обаче,уважаеми г-н кмете и г-да общински съветници,между впрочем АЗ ГЛАСУВАХ ЗА ВАС!Пролет е!Тревата расте!Цветята цъфтят!Кърлежите са в период на популация!Преди 1 седмица целия парк беше окосен,а в кучешката поляна тревата е по-висока от мъжки ръст(а какво да правя аз като съм 150см???).Поводът за темата е:от 1 юни влезе в сила заповед на общината за глоба на всеки,дръзнал да мине с кучето си през парка.ЗА БОГА,КЪДЕ ДА РАЗХОЖДАМ НЕЩАСТНОТО ЖИВОТНО???Ако е малко кученце,мога и да го накарам да си свърши работата в банята,но една немска овчарка,дори и когато умира и не може вече да върви,посмъртно няма да се изпишка в къщи,тя така е дресирана!Никога няма да го направи и на асфалта,защото първите думи,които научава като пале са:"Не!"и "На тревата!"Моля гражданите да ми помогнат да развием темата,макар и да знам,че ще има и много отрицателни мнения.Но имайте предвид,че домашните любимци често са другари на самотни хора и инвалиди,които могат да си говорят единствено с тях и ако не са тези животни,ще прегракнат от мълчание.Някой може да си помисли,че се старая заради моето си куче,но не е така.Майка ми е незряща и онкоболна и докато по цял ден всички сме на работа,тя си говори единствено с него.

Страници:Предишна1 2


ВХОД за регистрирани
E-mail / Потребителско име
Парола
запомни ме на този компютър
забравена парола

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:
За контакти:

тел.: 0886 49 49 24

novini@burgas24.bg

За реклама:

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Статистика: