Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Бургазлии на линия:

Местна, бургаска политика

Трябва да сте регистриран потребител и да се присъедините към групата, за да може да оставите мнението си.
ДОБРО УТРО,КМЕТЕ!
Камен Господинов написа на 05.05.2009 г.:
                       Добро утро, кмете !     >:(    Ако се движите с автомобил по безименната "околовръстна" улица в ж.к.Меден рудник, от разклона за комплекса- направо, покрай пералнята и автосервиза (без да завивате по пътя на автобус 211) ще стигнете Т-образно кръстовище (до територ.дирекция) на което пътната маркировка е така разчертана, че лявата лента води почти към насрещното движение. Предлагам (ако и на други им е направило впечатление) да се избегне този визуален дефект чрез промяна на маркировката.      :)   Какво стана със секундомерите по сфетофарите - ще продължи ли оборудването на всички натоварени кръстовища ? 

meduza написа на 11.03.2009 г.:
Добро утро, кмете!Нормално ли е, когато вали дъжд  в същото това време да се мият улиците на Бургас? Тази пародия е наблюдавам за втори път в рамките на един месец!

Kombayner написа на 19.02.2009 г.:
      Нашата слабост май е,че не сме хванали за топките държавната власт.Къде е Бургаското ЛОБИ в Парламента и държавната администрация?За изборите през юни трябва да търсим и изберем хора,които ще воюват докрай за нашите проекти като" Детелината М.рудник-Созопол".Прав си,че хвърляме огън и жупел върху кмета Николов,но касичката на Бургас е празна....Да направим ли една анкета кои са и какво са свършили за града си депутатите от Втори Бургаски Многомандатен Район?

stoyan написа на 19.02.2009 г.:
цитат от изказване на Burgas24.bg от 16:02 / 14.02.2009 г.:
Сайтът вече е най-четеният бургаски сайт и това може лесно да се провери. Освен това е единственият бургаски, който се одитира от американската компания Nielsen Online, която одитира най-големите и най-посещаваните сайтове у нас.Надяваме се, че от общината ще обръщат внимание на всичко по-значимо, което се пише тук, тъй като знаем, че следят сайта като цяло.
Та нали аз също съм обикновен потребител и посетител във вашия сайт! От месец го преглеждам почти ежедневно, сайтът ми хареса и ви пожелавам все по-голяма популярност. С нея ще нараства и влиянието ви върху общинските власти - кмет, администрация, общински съвет. Досега се въздържах да пиша във форума, но мненията и въпросите на ваши активни потребители ме провокираха да дам малко повечко информация по някои важни за града ни проблеми... просто защото по силата на обстоятелствата разполагам с нея. Благодаря на екипа на сайта за отговора, успех!Искам да съобщя и една лоша новина, която остана недоразбрана от повечето медии. Строежът на "детелината" на кръстовището Созопол - Меден рудник няма никакъв шанс да започне преди средата на годината. Това стана ясно от думите на  заместник-директора на НАПИ (Национална агенция "Пътна инфраструктура") на работна среща с кметовете от региона. Агенцията тепърва ще разработва и приема нови правила за конкурсите за изпълнител на обектите си. Както е известно, старите правила бяха остро критикувани от ЕС, което стана повод за спирането на европейските пари за пътна инфраструктура. Да припомня: Кметът Николов, администрацията и бургаският общински съвет направиха всичко, което се искаше от тях и дори доста повече, за да стартира този проект. Топката сега е в държавните власти.

Kombayner написа на 16.02.2009 г.:
        Добро утро,кмете!        1/ Защо цената на градския транспорт НЕ Е НАМАЛЕНА на 70 ст.беяе,след като оправданието на Бургасбус и Бургас-волан беше увеличената цена на нафтата?Сега цената и падна с 40%?!Същото се отнася и за Комфорт/маршрутките/.Защо се услушват???        2/Докога жителите на най-отдалечения комплекс Меден рудник ще бият път до ул.Александровска 78 за да си платят данъци и такси смет и тн.?Знаете ли в какво занемарено място се е превърнало кметството в Меден рудник,а дворчето му е станало склад за отпадъци!

Kombayner написа на 15.02.2009 г.:
          Stoyan-е,направих си труда да отворя сайта на общината.В него са изброени дирекции и структури,но направи ли ти впечатление,че я няма живата връзка с хората-няма форум,дори kогато отвориш"Сигнали за корупция",любезно те прехвърлят  на адрес:София,бул.ДондуковN 1.тел...и тн.И за какво ми е Е-mail-a на кмета?Защо всичко да е скрито-покрито?Щом е кмет,всичко трябва да е на показ и всички да знаят за проблема!Ето-чета за тази каша с фирмата на екс/Йоановия/архитект Йовчев-Атика..каква беше там-кой е забъркал тази каша там и какъв е пръста на общината в нея?Можем ли заради това да останем без ОУП още 1-2 години/и оттам без пари от EU-фондовете?

Kombayner написа на 14.02.2009 г.:
        Дължа да отбележа,че съм бургазлия,живея в Меден рудник,преживявам  с несгодите на гражданите от града ми и съм независим в мненията и изказванията си!

Администратор написа на 14.02.2009 г.:
Здравейте г-н Иванов,От името на сайта бих искал да уточня някои неща. Рядко се намесваме в дискусиите, защото считаме, че това не е редно. Това е място за нашите потребители и за комуникация между тях. Тук обаче трябва да уточним, че потребителят Kombayner няма нищо общо с екипа на сайта. Бихме искали да му благодарим за това, че изказва добри думи за нашия сайт и нашата работа, но коментарите му и мненията, които изказва са негови лични и сайтът не може да бъде обвързван с тях. Единственият потребител, с който се изказват мнения от името на сайта и който ползват администраторите и работещите в Burgas24.bg е едноименният потребител, чрез който и аз публикувам в момента това съобщение.С община Бургас сме в добри отношения. Вече имаме и съвместна кампания - бяхме медийни партньори на допитването за Символ на Бургас, което се проведе миналата година.Сайтът вече е най-четеният бургаски сайт и това може лесно да се провери. Освен това е единственият бургаски, който се одитира от американската компания Nielsen Online, която одитира най-големите и най-посещаваните сайтове у нас.Надяваме се, че от общината ще обръщат внимание на всичко по-значимо, което се пише тук, тъй като знаем, че следят сайта като цяло. Все пак ще се постараем да проверим всеки конкретен сигнал, ако не му бъде обърнато нужното внимание от страна на общината.

stoyan написа на 14.02.2009 г.:
Но първо сайтът и форумът трябва да станат достатъчно популярни. Виждам, че популярността им расте, но още трябва.Второ - кметът си има цяла дружинка в пресслужбата, тя залива ежедневно медиите с прессъобщения, част от които - абсолютно ненужни. Сигурен съм, че му правят преглед на печата всеки ден и отбелязват важните за него теми.Общината има сайт(http://www.obstina-bourgas.org/), а кметът е грамотен човек и винаги можете да му пишете на неговия електронен адрес: mayor@burgas.bgНо като че ли диалогът в независим от общината форум като този ангажира повече. Затова ще попитам кмета дали хората му от пресцентъра преглеждат и сайтовете. И ще го помоля да наглеждат и този форум.Само да има достатъчно активност, повечко ясни въпроси и конкретни предложения!

Kombayner написа на 14.02.2009 г.:
      Всяка сутрин кмета ни г-н Николов трябва да започва първото си кафе с отваряне на форума на Burgas24.bg,,и докато сладко сърба,отвреме-навреме да му загорчава от житейските истини за града,или да му се услажда,че сме му предложили интересна идея.Какво ще кажете за такава тема?Във Варненския форум тя се казва "Добър вечер,кмете",в BTV e "Здравей,България",но според мен сутрин главата на човек е по-свежа,пък и общинарите са му под ръка за незабавни действия.Пък ако съветници наглеждат този форум/Stoyan е първата лястовица/,няма да е зле,нали?

Страници:Предишна1 2


ВХОД за регистрирани
E-mail / Потребителско име
Парола
запомни ме на този компютър
забравена парола

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:
За контакти:

тел.: 0886 49 49 24

novini@burgas24.bg

За реклама:

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Статистика: