Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Бургазлии на линия:

Бургас

Трябва да сте регистриран потребител и да се присъедините към групата, за да може да оставите мнението си.
МЕДЕН РУДНИК-ТОВА Е БЪДЕЩЕТО НА БУРГАС-ДА МУ ОБЪРНЕМ ВНИМАНИЕ!
meduza написа на 12.02.2009 г.:
Г-н Иванов без да ви обиждам искам да бъда искран с вас, никога не съм имал добро мнение за вас ( изградил съм го от ефира на Скат), но от това включване във форума на "Бургас24" ме карате да се замисля и променя оценката ми за вас като човек - в положителна. Радвам се, че служител на ОбС Бургас чете един добър бургаски сайт и най - вече направи тези разяснения за града ни. Съгласен съм, че трябва да мислим за развитието на целия град а не само за М. рудник или друг к-с. В името и доброто бъдище на Бургас се надявам спорове от рода на джамията да не се окажат фатални за добрия климат във взимането на важни решения за града. Успех.

stoyan написа на 12.02.2009 г.:
Проверих за велоалеята. Предвидена е такава като част от плана за разширяването на пътя от М. Рудник до колелото за Созопол. От едната страна на пътя е - страната на "Мосю Бриколаж". По план разширяването и велоалеята трябва да са готови до края на тази година. Парите са осигурени, дано няма непредвидени закъснения при строителството.

Kombayner написа на 12.02.2009 г.:
      Това,че сме пристрастни към М.рудник е само,защото ни тревожи бавната промяна на положението в което живеем.      Ще чакаме добри вести от вас за реално взети мерки и изпълнени обешания.      За джамията-това е глупост.В М.рудник няма мюсюлмани.

stoyan написа на 12.02.2009 г.:
Нямаме блокираща квота, надявах се, че всички са го разбрали покрай гласуването за джамията и подигравката с основателите на БСУ. Но не се оправдавам с това. Поставяли сме го, поставяме го и пак ще го поставяме много остро този въпрос. Не, няма да се борим само за Меден рудник, но да - това е основен наш приоритет. Впрочем беше приоритет и в програмите на ГЕРБ, СДС, СЕК и други партии, надявам се още да е.Да, основна наша цел е да решим транспортните проблеми на Бургас и особено на Меден Рудник, но не само.Според мен прибързвате малко с твърде острата критика към кмета, но това е ваше право. Критикувайте и него, и нас, но с аргументи. Казвал съм го на управляващите преди това, казвам го и на днешните: "Дори критиката да не е съвсем справедлива, дори хората да не са забелязали какво правите, за да решите проблема, чуйте ги и си вземете бележка. Защото те се сблъскват всеки ден с проблемите и искат да чуват не оправдания, а как работите, за да ги решите. И да видят, че нещо конкретно вече се прави!" Абсолютно същите думи казвам и на себе си, когато понякога ме подразни нечия несправедлива критика.  ;DНо стига съм приказвал общи приказки. Ще пиша вече само в отговор на конкретен въпрос. А също - когато някои от останалите добри неща започнат да се случват поне като проектиране.А актуални предавания по темата е имало и ще има...

Kombayner написа на 12.02.2009 г.:
      Като водещи общински съветници и с блокираща квота в Общинския съвет,защо заедно с В.Симеонов не поставите на дневен ред нехайството на кмета и общинския съвет към Меден рудник?Аз се чудя как Валери Симеонов ВСЕКИ ДЕН гази калта и изчаква "тапите" от коли да се изнижат,за да отиде на работа?!Ако вие си поставите за главна цел на вашия мандат да решите транспортния проблем на комплекса,считайте,че жителите ще ви подкрепят.Едно време Рим е била империя главно затова ,защото ПЪРВО е строяла пътища-и оттук е отваряла простор за армията си,търговията и популацията в новите територии.Както и да се развива Меден рудник,без разширението на сегашния път и без изграждането на дублиращия път-от зона А-Б - към караулката на КАТ-през пристанището към центъра,всичко друго трябва да се разглежда на втори план.Вие правите и актуални предавания-защо не "захапете"този остър проблем?Дайте да чуем гласа на народа-3 млн.прахосани за покрив на Летния театър ли са по-важни от това 70000-100000 души да отидат навреме на работа,или да се приберат за по-малко от 2 часа?

stoyan написа на 12.02.2009 г.:
В изложението ми по-горе се съдържат част от отговорите на твоите въпроси.Но конкретно:1. Плувният комплекс ще се строи чрез публично-частно партньорство, тоест търси се конкретен инвеститор с намерения да направи точно такъв комплекс. Има мераклии вече. Тоест тези инвестиции няма как да ги насочим в Меден рудник, но пък насочихме вече други - болница, поликлиника, спортна зала, търговски комплекс. Има и още идеи, по които се работи, но нека не прибързвам.2. Трябва да проверя дали в плановете за разширяването на пътя влизаше и велоалея. Доколкото си спомням - да, но не ми се иска да говоря наизуст.3. Целта на проектиращият се в момента административен център в Меден рудник е точно такава. Впрочем и там се търси партньорство с частни инвеститори и/или пари от фондове. Нека още малко напреднат нещата и ще ви разкажа подробности. Впрочем общината сама ще го съобщи, от мен само допълнителните детайли.4. За светофарите, зебрите и т.н. си прав. Мога да добавя детски и спортни площадки, улици, тротоари, паркинги... Искайте по-активно, а ние ще ви съдействаме. Повтарям - няма да лъжа, няма как всичко да стане, но нещата най-сетне трябва да започнат да се случват, а не само да се обещават. Това зависи както от кмета и общинския съвет, така и от вас. Упражнявайте граждански натиск и граждански контрол, бъдете по-активни и нещата ще стават по-бързо.

Kombayner написа на 12.02.2009 г.:
      Здравей,Стояне,радваме се ,че във форума ни се включи компетентна и влиятелна в Общинския съвет личност като теб.Изложението ти за Меден рудник е изчерпателно ,но ние ,които живеем тук ,сме длъжни да да изразим ПО-СИЛНО,ПО-НАСТОЯТЕЛНО своите ИСКАНИЯ/забележи-не питания,не молби,не хленчене/ към бургаските общинари за следното:    -по важни  ли са плувен комплекс и игрища за града от спешното разширяване на провлака между Меден рудник и града за автомобилния трафик и уваса,който ни очаква след 2 месеца?    -докога Меден рудник ще е откъснат от Бургас по суша за пешеходци и дори колоездачи?  - докога Община Бургас ще злоупотребява с нашето търпение като жители на най-големия комплекс/дори и ти признаваш,че всеки трети човек живее тук/ да прехвърли тук пълното административно обслужване на населението и да не се налага за всяка служебна бележка ,данък или такса да се ходи до центъра на града?Колко нотариуси има тук?Колко болници?Колко бюра по труда?Да си виждал един светофар в комплекса поне в зона "А" или добре очертани "зебри"?

stoyan написа на 12.02.2009 г.:
цитат от изказване на mitkybs от 22:07 / 09.02.2009 г.:
''Географскот
о разположение на Бургас предполага в следващите години градът да се развива в посока Ветрен - Банево.''
Да, но това е само една от посоките. Другата е към Крайморие, третата - Меден Рудник и в по-далечно бъдеще ще се създадат жилищни и жилищно-вилни зони в районите на Маринка, Твърдица, Димчево, оста Меден Рудник - Горно Езерово. Самият Меден Рудник все още има неизчерпан капацитет за разрастване, но той не е толкова голям, колкото ви се струва. Другото ще означава да превърнем целия район в бетонно гето... в каквото взеха вече да се превръщат някои нови и уж хубави части на комплекса. Които пък нямат нужната инфраструктура и т.н., но това е дълга тема.С уговорката, че някои данни за числеността на населението на Бургас са силно преувеличени (никой още не разполага с точни данни, но по избирателните списъци на ГРАО избирателите в комплекса плюс квартала Меден Рудник са под 40 000 души, тоест общото им население, включително нерегистрираните тук, едва ли надхвърля 70-75 000 души в момента; цялото население на Бургас извън лятото не е повече от 230-250 хиляди души), може да се направи следният извод:В краткосрочен план трябва да се работи по:1. Разширяването на пътната отсечка Меден Рудник - колело за Созопол с още по едно платно. (Общината работи в момента по този проект с общински пари. Част от крайпътната инфраструктура вече е преместена, например СКАТ и други кабелни оператори си изместиха кабелите за своя сметка, БТК и енергото обаче искат пари. Разширяването на пътя трябва да започне през тази година, дай, Боже през тази и да завърши.)2. "Детелина" на две нива на въпросното колело Меден Рудник - Созопол. (Работи се в момента, общината свърши своите ангажименти, от правителството няколко пъти обещават, че ще изпълнят своите, тоест ще отпуснат първия транш от необходимите още 14 млн. лева. Да видим.)3. "Малкият обход" на Бургас. Това означава извеждане на транзитното движение от първото колело на входа от София покрай жк "Славейков" към индустриалната зона, прехвърляне на жп линиите с нов надлез и извеждането му с път покрай езерото Вая до отсечката преди бъдещата детелина М.Рудник-Созопол (тази отсечка също трябва да се ремонтира и разшири). По този проект също се работи в момента. Започват отчуждителните процедури за новия надлез, проектирането на самия надлез и пътя. Няма да стартира през тази година, най-рано догодина.4. Нова организация на движението в централната част на Бургас. Затваряне на затапени улици, нов подлез "Александровска" - БСУ, подземни паркинги, нови места за паркиране покрай Морската градина и т.н. Работи се по всеки един от тези елементи, но са на различен етап. Подземни паркинги ще започнат да се строят най-рано в края на тази година, нови места за паркиране ще има още тази, но няма да са достатъчни, подлезът вероятно ще остане в програмата за следващата година и т.н.5. Нов център в Меден Рудник - административна сграда, болница, спортна зала плюс търговски център и т.н. Тук ще ви съобщя добра новина, ако още не я знаете: Административната сграда е в проект, но по-важното е, че само преди два дни частни фирми спечелиха конкурсите на общината за строеж на частна болница плюс общинска поликлиника, както и за строеж на спортна зала плюс търговски център. Болницата и поликлиниката ще се строят от фирмата, която направи болницата в Сливен (където в момента раждат 20 % от бургазлийки), спортната зала и търговския център - от "Била".В дългосрочен план трябва да се направи т.нар. Голям обход на Бургас, да се реализира проектът Супер Бургас за отваряне на града към пристанището (но не в мегаломанския му вариант на БСП, който струва над 1 милиард евро), да се интегрират зоните Бургас - Сарафово покрай солниците и зоната  нос Форос - Крайморие - Ченгене скеле, както и зоните около езерата Вая и Мандра. Впрочем удължаването на Морската градина до Сарафово и сливането и с бъдещия морски парк на Сарафово вече започна. Първите резултати ще се видят догодина.Давам си сметка, че написаното от мен не засяга само Меден рудник, но нека гледаме на града си като цялостна територия, а не като отделни райони. За инфраструктурата в самия Меден Рудник, ликвидирането на първото утаително езеро на "Нефтохим", новата пречиствателна станция и канализация и т.н. може дълго да се пише. Проблеми - много, парите не стигат, разбира се, но за първи път активно се работи в тази насока и вече са инвестирани милиони, ще се инвестират десетки милиони в следващите три години.П.П. Не крия името си. Стоян Иванов се казвам и съм общински съветник, поради което имам достъп до повече информация "от първа ръка". Съзнателно пропускам тук глупостта "Молитвен дом за традиционно мюсюлманско вероизповедание в Меден рудник", не това е целта на темата, нали.  ;)Не искам никого да лъжа. Грубата шаячна правда е следната: Каквито и проекти да спечели общината, колкото и пари да успее от собствени приходи да намери, както и да търси инвеститори, публично-частни партньорства и всякакви други форми за привличане на средства, всички проблеми на Меден Рудник и Бургас няма да бъдат решени нито през тази година, нито през целия мандат. Ако обаче се реализира поне 70 на сто от това, което администрация и общински съвет предвиждат за мандата, всички ще видим разликата. И градът ни ще получи шанс да се превърне в това, което заслужава да бъде - модерен, бързо развиващ се, добър за живеене град.

mitkybs написа на 09.02.2009 г.:
''Географското разположение на Бургас предполага в следващите години градът да се развива в посока Ветрен - Банево.'' това го про4етох в статията по повод цените за билета на градския траснпорт за кварталите банево и ветрен ...

meduza написа на 09.02.2009 г.:
https://www.burgas24.bg/novini/burgas/Dogovorut-za-izrabotvane-na-OUP-na-Burgas-nezakonen-76522

Kombayner написа на 09.02.2009 г.:
      Разгърнато строителство в Меден рудник ще е възможно най-рано след юли-август т.г.-изчаква се ОУП на Бургас като цялостна концепция.Схематично тя и сега е ясна-състои се от три части :    - централна зона,т.н.административен център,"Сити"-то на града;    - източна зона,т.н."Супер Бургас"-отваряне на града към морето  и даване простор на транспортните комуникации-ЖП гара,автогара,морска гара и пристанище;  -западна зона-Разрастване на  Меден рудник като модерния "Нов град Бургас",защото само по тази ос-Стар град-Нов град- може да расте града.

meduza написа на 09.02.2009 г.:
Мненията ни съвпадат.

meduza написа на 09.02.2009 г.:
Точно ;)

Веселин Пд написа на 09.02.2009 г.:
meduza, цитирал си ме ама не разбрах какво имаш предвид? Подрепяш ли ме или ?

meduza написа на 09.02.2009 г.:
цитат от изказване на todo от 17:17 / 09.02.2009 г.:
До колкото виждам просто са събрани на едно място статии от различни медии. Не виждях нищо, което вече да не съм прочел, но все пак благодаря.

Веселин Пд написа на 09.02.2009 г.:
До колкото виждам просто са събрани на едно място статии от различни медии. Не виждях нищо, което вече да не съм прочел, но все пак благодаря.

burg написа на 09.02.2009 г.:
цитат от изказване на todo от 15:54 / 09.02.2009 г.:
Мерси за линка към снимките от строежите, макар че на мен далеч по-интересни са ми проектите. Самият строеж няма нищо интересно за гледане. Разбира се това е мое мнение, може би има и хора, на които да са им полезни тези снимки.
Ето тук са дадени всички проекти, както и развитието им:http://www.burgas1.org/burgas/e107_plugins/forum/forum_viewforum.php?3

Веселин Пд написа на 09.02.2009 г.:
Мерси за линка към снимките от строежите, макар че на мен далеч по-интересни са ми проектите. Самият строеж няма нищо интересно за гледане. Разбира се това е мое мнение, може би има и хора, на които да са им полезни тези снимки.

burg написа на 09.02.2009 г.:
Какво ще се строи (и се строи) в Бургас са се постарали да го съберат тук:Значими проекти за Бургас: http://www.burgas1.org/burgas/e107_plugins/content/content.php?content.12Там има актуални снимки на обектите отпреди 1-2 седмици.Например за небостъргача в Меден Рудник са дадени снимки на терена и следното инфо:
цитат:
30 етажна сграда в Меден Рудник.информация:Мултифункционалният комплекс ще бъде висок 90 метра. Проектът на архитектурно бюро "ПП Ирис 2001" и "Ай Ес Пи дигитален дизайн". Той предвижда две подземни и 30 надземни нива. В двете сутреренни нива са разположени 120 закрити паркоместа и технически помещения. На първите пет нива са разположени търговски площи, закрит басейн, фитнес център, банков салон и обществен трезор и др. На следващите 25 нива ще има 200 апартамента с площ от 52 кв.м до 210 кв.м. Предвидени са освен това още 80 открити паркоместа. Инвестицията е на бургаската фирма "ГМ-Строй" ООД.реализация:Нищо не е направено а още преди повече от година се пишеше че строежа започва.
[Burgas|Бургас] Construction, Projects & Updates: http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?s=48cb7818525aa1ffa28cb897efdf9b69&t=617096

Kombayner написа на 04.02.2009 г.:
    Искам ясно да се разбере,че въпросът с отсечката от Меден рудник до Бургас  не е въпрос на местен патриотизъм,а стратегически за Бургас.Свързан е с т.н."летни тапи",които се образуват от Карнобат до входа на Бургас,и от селото на Меден рудник до разклона за Созопол.Просто Бургас става "иглено ухо" за трафика,тясното място за движението.Защо сега горе-долу движението е поносимо?-не е натоварено трасето с автомобили.След април-с отклоняването на тежкия трафик през  Ямбол-Средец-Бургас,"жегата".т.е. мъките ще започнат.А времето сега позволява да се работи...


ВХОД за регистрирани
E-mail / Потребителско име
Парола
запомни ме на този компютър
забравена парола

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:
За контакти:

тел.: 0886 49 49 24

novini@burgas24.bg

За реклама:

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Статистика: