Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Бургазлии на линия:

Бургас

Трябва да сте регистриран потребител и да се присъедините към групата, за да може да оставите мнението си.
МЕДЕН РУДНИК-ТОВА Е БЪДЕЩЕТО НА БУРГАС-ДА МУ ОБЪРНЕМ ВНИМАНИЕ!
mitkybs написа на 01.02.2009 г.:
но като държиш на буквите да ти кажа 4е нашата кола е с регистрация А2420НК ... май има и Н ... станаха пове4е буквите :)

mitkybs написа на 01.02.2009 г.:
аз покзвам с цифри а не с букви так4е.... то се вижда каде са пове4е и ти казах ако не вярваш каде да провериш ... аз спирам защото наистина се измести темата

meduza написа на 01.02.2009 г.:
цитат от изказване на mitkybs от 18:43 / 01.02.2009 г.:
и буквите нямат зна4ение защото те не са една след друга ... може да по4неш от А защо не и от Т. Единствео София е градът из4ерпал комбинациите си и за това новорегострираните са с СА.... :)
Qvno ne broi6, Burgas A B i K ; - tri, Varna A C K i P; - 4eteri, Plovdiv A B S M H P X K;. Vajen e broq a ne ot koq bukva 6te zapo4va.[color=red][/color]

meduza написа на 01.02.2009 г.:
Pusnah druga tema, za6toto tuk razgovora izmesti temata.

mitkybs написа на 01.02.2009 г.:
и буквите нямат зна4ение защото те не са една след друга ... може да по4неш от А защо не и от Т. Единствео София е градът из4ерпал комбинациите си и за това новорегострираните са с СА.... :)

mitkybs написа на 01.02.2009 г.:
ето специално съм се погрижил София-800 000 автомобила , Варна- 270 000 автомобила , Бургас- 217 000автомобила , Пловдив- 170 000 автомобила (ако не вярваш разрови се в сайта на БТВ там в една от емисиите новини говореха за тешкия трафик в Пловдив и спомехана броя на автомобилите).. вижте резултатите :)... това са данни от КАТ и всяка от общините :)

Astra_OPC написа на 01.02.2009 г.:
Преди около месец правиха преброяване на колите и хората и резултатите показваха 231 000 автомобила и толкова жители.Но това са по постоянен адрес.Като се прибавят и временно пребиваващите стават повече.Лятото пък стават прекалено много най-вече автомобилите във всички по-големи градове,Най-вече варна,бургас и пловдив.

meduza написа на 01.02.2009 г.:
Saglasen sam s tova koeto kazva6, no problema e, 4e nikoi ne moje da kaje s to4nost broq na kolite, da ne govorim za horata, koito sa registrirani v daden grad a te ne jiveqt v nego govori6 za nqkakvi predpolujeniq.....6te se saglasi6 li, 4e v grad s pove4e jiteli i avtomobilite sa pove4e, ako e da vij v Burgas i Varna kolko bukvi sa minali ot azbukata v nomerata na kolite i sled tova na tezi ot Plovdiv. V Burgas A B i K ; vav Varna A K S i P ; Plovdiv po4ti tzqlata azbuka. Ne moga da priema grad s po - malko jiteli da ima mnogo - pove4e avtomobili.

mitkybs написа на 31.01.2009 г.:
да се докаже е неточно казано по скоро да се предположи ... мога да ти издам два от вариантите, които показват приблизителното население на всеки един град...1. като знаем броя на колите в даден град се пресмята чисто аритмети4ески следното- вземаме броя на колите и ги умножаваме по средното допустимо 4исло 2.5 , което показва колко човека се падат на една кола средно ... (2.5 не ми се обяснява защо.. може би друг път сега ми се спи :) ) така 6те полу4иш 4исло приблизително на броя на населението .. сега на изуст съм запомнил само за София защото там се полу4аваше то4но 2 милиона . 2.другия начин е 4рез процентно събиране на постоянно регистрираните жители в дадения град с тези които не са регистрирани , но живеят и работят там и тези които само работят там (т.е живеят в околни градове и села) и накрая се добавят средния брой туристи на ден и се полу4ава също 4исло приблизително на населението в дадения град, но тук то не гарантира по-голяма точност от първия вариант с автомобилите :) ако искате потърсете инфо за броя на автомобилите в някой град и го направете :) в София техния брой се взема за 800 000 но те са малко над ...  :) :) :) :)

meduza написа на 31.01.2009 г.:
Inj.P.Dragnev iska na4alnata spirka ili po - to4no depoto da se izmesti na 5-ti kilometar, imenno za tova 4e grada 6te se razviva v posoka s.Vetren ( ve4e kv.), v tozi posoka 6te se izgrajda industrialen park na gr. Burgas i podobni kato nqma da ima stroitelstvo na jili6tni kooperatsii.

Kombayner написа на 31.01.2009 г.:
В посока Айтос не се предвижда Бургас да се развива.На последното заседание /30.11.2008г./е уточнено да се удължат  линиите на Бургасбус само до Пети километър-това е казал инж.П.Драгнев,шефа на фирмата.Освен това в плановете  на Бургаското летище се предвижда удължаване на пистите в посока север-северозапад,косвен признак,че Бургас няма да расте към Айтос е и ускореното изграждане на промишления пояс от кръговото за Варна-Метро-КАТ,което превръща тази зона във вид прагов ограничител/каквито са езерата около Бургас/.

meduza написа на 31.01.2009 г.:
1.Nikade ne sam kazval ot koi grad sam. 2.Samo moje da me radva a ne obijda po - golemiq broi jiteli, zna4i grada se razviva. ;) 3.Az tova koeto go kazvam moga da go dokaja s fakt, ne da te zasqgam, no ti ne moje6 da dokaje6 tvoqta teza.4.Nikoi ne moje da kaje kolko hora jiveqt v daden grad, za6toto nqma kak da se prebroqt( v momenta). 5.Istinata iziskva dokazvane.6.Pozdravi ot Burgas. ;)Sega po temata.Kakto Burgas taka i M.rudnik zapo4na da se razviva s po - barzi tempove predi 1g., predpolagam, 4e sled 3g. - 5g. 6te ima podobrenie na infrastrukturata, na kompleksa, kakto i v ostanalite sferi ( da se nadqvame). Do kolkoto znam skoro 6te zapo4ne stroitelstvoto na sportna zala v M.rudnik , 6te se stroqt golemi targovski tzentrove (MOL) i dr.. Mislq 4e vsi4ko 6te se opravi no trqbva vreme.

mitkybs написа на 31.01.2009 г.:
meduza няма причина да се обиждаш от този факт ... не го казвам за да убидя някой нито пък искам да те убедя в това .. така че приемам присърце всякакви коментари ... и ти си човек и ти имаш мнение , но както аз не те ангажирам с моето така и ти не ме ангажирвай с твоето ... истината изисква време а времето е пред нас ... то ще покаже. Поздрави на Пловдив , той е хубав град ;) КЪСМЕТ!!!

mitkybs написа на 31.01.2009 г.:
meduza ... ok ше му кажа ... разбира се че се е обаркал но ти си прав нали ... ти колко ги преброи ?  :-* :-* :-* :-*

meduza написа на 31.01.2009 г.:
цитат:
аз моята информация не я вземам от някви измислени сайтове и уикипедии а от 4овек (дори роднина) койото работи в община Бургас и се занимава то4но с тази зада4а ... така 4е Варна да може би година и  ще е 1 000 000 а бургас да може 5 и ще е 1 000 000 мийна времето на софия !!!!!
Tvoq 4ovek se e obarkal. Nito Burgas, nito Varna e s pove4e naselenie ot Plovdiv, tzifrite ne sa verniP.S.Tezi danni vagat samo za lqtoto.[color=black][/color] ;) :D

meduza написа на 31.01.2009 г.:
mitkybs  ;D ;D :D :D ;D ;)

mitkybs написа на 31.01.2009 г.:
ок може и да си прав няма да те успорвам , но ще видиш 4е доо 2 години максимум 3 да ги кажеме празните полета и ниви от Бургас до Ветрен, на които сега има табелки ''продавам парцел''  ще бъдат застроени до половината ако не и пове4е дори ... дали оба4е ще бъде застроено със жилищни комплекси или като индустриална зона което е по вероятно не зня но това ще бъде факт уверявам те. За М.Рудник да там в момента се строи и развива , най вероятно след него ще бъде терена до и срещу крайморие но успоредно с това се строят много шоурумове магазини търговски копмлекси и дори молове от Бургас към Ветрен .. стратегията е следната-Бургас да се развива едноврменно и в двете му единствено възможни за развитие посоки север и юг , но къде ще бъде като жилищна и каде като индустриална зона това ще реши еединствено този който копува дадена земя и ръководството разбира се на Община Бургас ..а за населението казах ве4е 500 000 минаха :) според мен е за добро. То4ен показател за развитието в положителна посока .. пове4е сме от Пловдив ве4е и това е действителността ....  може би трябва да се радваме на този факт а не ние самите да го успорваме. Сами си преценете :)

Kombayner написа на 31.01.2009 г.:
Същественото в темата е КОНЦЕНТРАЦИЯТА на населението на Бургас в М.Рудник.Според "Гео Щрих",фирмата,която изготвя ОУП на Бургас/за следващите 30-50 г./,сега населението в града е 213 х.души,а след 30 г. ще достигне сегашната Варна 500 000 х.д.Ерго-щом ще се удвои града ни ,В КОИ КОМПЛЕКСИ ЩЕ ЖИВЕЕ?И където се концентрира-там ще се струпат:социалните/работа,обслужване,образование/,
здравни,транспортни и т.н. проблеми.  Новият Общ устройствен план предвижда Бургас ДА СЕ ОТВОРИ КЪМ МОРЕТО ,защото си е морски град-в магията на морето се крепи икономиката ни/на 2 място по приход след София/,туризма,привличането на европейски пари по инфраструктурни програми/виж-www.Europe.bg    Ако следваме тази логика,Бургас ще доразвие к-с М.рудник/вкл.зона" Д",ще обособи нови покрай морето И НА ЮГ-към Крайморие,к-с"Ченгене скеле",к-с"Черноморец",но не и в посока към гр.Айтос,защото1/не влиза в новата концепция;2/икономическа логика-ако отворите "Имот.БГ"-най-поддържания за недвижими имоти според мен,цените на жилища/кв.м/в Славейков и Изгрев са 791/794-значи горе-долу 800 евро на квадрат,а в Меден рудник-443/една-втора от тези на жилища строящи се в посока Айтос.    Затова ви казвам,че ще ни се струпат много проблеми наведнъж за живеещите тък и трябва да алармираме общинските власти да погледнат насам не само като на електорални единици.Първият проблем ще е транспортния и ще го усетим напролет-от 200 000 коли,половината са в М.рудник и ше се източваме до обяд,докато стигнем центъра/сега-до 9 часа/.

mitkybs написа на 30.01.2009 г.:
:) комплекса нека да остане за тебе ... с тази статистка която отива най ве4е на град Плевен с тези 188 000 жители се успокои (4е и за 2007 ) спокойстието си го има но не може да се върви срещу времето .. о4еизваждащо е дори о4еизбождащо е факта 4е хора от ямбол сливен хасково и да не изброявам още колко ве4е са да ''бургазлии'' защо ли отговори си сам ... това 4е ти си затваряш о4ите за тези неща и изхождаш със статистика от 2000 година си е тфои проблем (комплекс) :) аз моята информация не я вземам от някви измислени сайтове и уикипедии а от 4овек (дори роднина) койото работи в община Бургас и се занимава то4но с тази зада4а ... така 4е Варна да може би година и  ще е 1 000 000 а бургас да може 5 и ще е 1 000 000 мийна времето на софия !!!!!!!!

burg написа на 30.01.2009 г.:
Преди да говорите наизус вижте официалната статистика!!!В Уикипедия всеки може да пише каквото си иска.[size=14pt]Основни факти за Град Бургас[/size]
цитат:
Името на английски: BourgasТранскрипции на английски: Burgas, BourgassМестоположение: Югоизточен регионРазстояние до столицата: 341.754 km от СофияГеогр.ширина (Latitude): 42.483NГеогр.дължина (Longitude): 27.483EНадморско равнище: 0 - 49mОбласт: БургасОбщина: БургасПлощ на Град Бургас: 218.828km2 (НСИ)[color=red]Население на Град Бургас: 188887 жители (към 01/01/2007 - НСИ)[/color]Пощенски код на Град Бургас: 8000Телефонен код на Град Бургас: 056 от България, 0035956 от чужбина
http://bg.guide-bulgaria.com/SE/Bourgas/Bourgas/BourgasДа не изпадаме в положението на гагаузите, че вече цяла България им се смее, че видиш ли станали 1 милион...Стига селски комплекси, аз НЕ ИСКАМ градът ми да е повече от 200 000, но за сметка на това искам да е добре поддържан и уреден и човек да има къде да се разходи и да отиде на спокойствие...Който иска лудница...ей къде е София. Трябваше 10 год, да изкарам там докато се осъзная, че по-доброто място за живеене е тук.


ВХОД за регистрирани
E-mail / Потребителско име
Парола
запомни ме на този компютър
забравена парола

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:
За контакти:

тел.: 0886 49 49 24

novini@burgas24.bg

За реклама:

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Статистика: