Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Бургазлии на линия:

Бизнес

Трябва да сте регистриран потребител и да се присъедините към групата, за да може да оставите мнението си.
В коя търговска верига в БУРГАС се пазарува най-евтино сега при кризата?
Даниел Чакъров написа на 25.07.2009 г.:
Това със, дребния бизнес е много наболял въпрос, от централизация на пазара няма как да се отървем, при нас даже всички процеси се случват много по късно от колкото в някои други градове. Просто всички, които се занимават с дребен бизнес или ще станат по гъвкави и клиента за тях ще е приоритет или ще се наложи да затворят. Няма да влизам в подробности за обслужване и т.н в Бургас, те първа всички търговци и обслужващ персонал започват да се учат що е то търговия и, че клиента не би трябвало да се моли някой да благоволи да му покаже или продаде нещо.А това, че отварят големи вериги е само стимул по умните да използват момента да се развиват. ;)

stela написа на 10.06.2009 г.:
А относно павилионите,в целия свят ги има и си работят мн добре даже.Както и малките квартални магазинчета.А в Чикаго във всеки квартал на почти всяка улица си има по един.Ама ние искаме да се изкараме по католици и от папата.Както винаги.Дайте да премахваме,дайте да рушим,Европа ще ни потупа по гърба,братя!Тиквен медал ще ни дадат!А всъщност в Европейския парламент,за някои от тъпите ни наредби не са и чували,нищо че нашите са ни проглушили ушите,че това било "европейска директива".Дрън-дрън-дрън!

stela написа на 10.06.2009 г.:
То да беше само това лято...с мед да го намажеш.Туризмът в нашия регион отдавна е отишъл по дяволите и за това не можем да упрекнем общинските управници.Разходете се по Южното Черноморие и вижте дали можете да намерите местенце,където да си постелите плажната хавлия или да си извадите 1 кг.миди,без да налетите на табела:"Не преминавай,частна собственост".Аз например не искам да сядам в заведение,където зад гърба и пред очите ми ще се възправят бетонни стени.Ама това е за друга тема...

meduza написа на 09.06.2009 г.:
1.Погледни заглавието на темата.2.Не защитавам никой от управниците, но трябва да си ненормален да казваш,че сегашните управници затрили туризма. Какво направи Йоан Костадинов за туризма в Бургас пре 12г. управление?3.Да,съгласен съм за заведенията,просто пусни тема. ;)

meduza написа на 09.06.2009 г.:
Знам, че местата са отдадени за помещения на нуждаещи се (безработни) бургазлии от стария кмет (до колко са нуждаещи и колко с връзки всички знаем). Да нямат право да се преотстъпват (да им се взема наем от други наематели) ,но до колкото се сещам бяха по член 56, който гласеше, че наемателя може да се наложи да ги освободи по всяко едно време и за своя сметка да ги отстрани и всички го знаят а сега се правят на "ударени". ???

meduza написа на 09.06.2009 г.:
С какво общината смачка дребния бизнес? С това, че расрешава на големи европейски вериги да строят магазини!? Ми нека отваряме павилиони а после цъкайте с език и казвайте, как така стана, че градове като Шумен и Благоевград изпревариха Бургас икономически, защо в Бургас никой не инвестира ??? Защото в Бургас реално инвестициите са малко. Едно е да говорят, какво ще се прави и съвсем друго е, каква в действителност е инвеститорската нагласа в  града.

stela написа на 08.06.2009 г.:
Каквото и да ми казваш,meduza,грешка е това,че общината се постара да смачка дребния бизнес с какви ли не тъпи заповеди и ограничения.Да не говорим за това,че тези хора са изключително редовни данъкоплатци!И освен това,такива хора се опитват  честно да изхранят семействата си и да изучат децата си.Най-лесно е да кажат:"За какво да се трепя и да троша нерви?Я да се пиша социално слаб и държавата да ми плаща соц.помощи!"Да,ама не.И не са виновни хората в малките обекти,че са принудени да слагат 20% надценка на стоките си,защото наемите им са космически и се избиват с адски мъки.Пример:Всички знаят павилионите на спирката на Окръжна болница(откъм парка).Това е общинска земя,нали?Е,някога си,по времето на Йоан Костадинов(а дали не и преди това?)Общината решава да даде по 10 кв.м.на на граждани да си поставят павилиони за временно ползване.Единия го взима един хитрец,който почти никога не изтрезнява и от сутринта си кара колата пиян.Хитрец,ама връзкар.Строи там павилион и вместо да си го работи сам,както го задължава договора с общината,той започва да го дава под наем.Първия месец-300лв,на четвъртия-400,лв,после 500,после 550,а сега е 600.На общината той плаща жълти стотинки,а нещастния наемател издъхва.Освен наема,той трябва да плаща патентен данък,а ако продава цигари-да е регистриран по ДДС.Още по-лошо.Осигуровки,заплати,абонамент за касов апарат,ток,вода,такса счетоводна къща и отделно ако е регистр.по ДДС-180лв на месец.Ще кажеш-да не го е наел.Ама не е така.Жената,която работи там иска да си изкара годините за пенсия и не иска да лежи на гърба на държавата.Познавам я-много свястна жена и цял живот е бачкала като негър.Какво да ги правим такива-на боклука ли да ги хвърлим?Тя например не може да създаде верига като "Пикадили".Няма мая.И аз не мога,макар че ми се иска и знам как да го направя.Така че,съгласна съм-в 21век живеем,пазарна икономика,да са ни живи и здрави търговските вериги(и аз като отида  в такъв магазин,предпочитам да си извадя дебитната карта,отколкото да си отварям и затварям потфейла),обаче реалността тук е друга,обикновеното човешко битие е друго,и да поставяме всички хора под общ знаменател,особено тези на средна възраст,някакси не върви.Извинявай,ако не съм те разбрала правилно,ама както си го написал....човек без да иска поставя себе си в разни други ситуации :)

meduza написа на 08.06.2009 г.:
А това с промоциите е много дълга и сложна тема,но като цяло ги избягвай И я вземи поразпитай някой,които работи в тия новите вериги,независимо на какво ниво е как е работата,доволен ли е от заплащането и прочие...А относно приходите им кво мислиш,че става с тях-сигурно ги реинвестират тука,а Българите яко наливаме пари навънка и тва е,но успех,ще са опрайм Нещо не ми е ясно,защо трябва да избягвам промоционалните стоки ???, но както и да е. Кой какви пари получава и дали е доволен си е негова работа , като не му харесва да не се хваща да работи тази работа (отделен е въпроса как българина успява да подбива заплащането) :( Естествено,че приходите се изнасят извън страната, но за това не е виновна общината и защо нито един български предприемач не направи една голяма търговска верига, която да привлича клиенти ( изключвам ''Пикадили'', която т.верига бе съсдадена наистина от българин, на европейско ниво, но вече и ''Пикадили'' е сръбско) :( Да ще се оправим за 5г., ако станем колония на страна като Япония.

meduza написа на 07.06.2009 г.:
цитат от изказване на ncuxo от 18:05 / 06.06.2009 г.:
Я си кажи какво те притеснява и ела да те утешим,дъртако :-*
Точно твоите тъпи разсъждения, как общината защитавала големите вериги а дребните магазини (кожудери) затваряли. Ами да се нагодят според условията на пазара и те да правят промоции на определени артикули. За какъв капитализъм говориш? България със своята икономика и начин на "развитие" няма аналог в света. Ще ти е трудно да ме утешиш, да не те утеша аз! ;D

nikobs написа на 07.06.2009 г.:
цитат от изказване на stela от 18:58 / 05.06.2009 г.:
За дебитните карти спор няма-това е удобство.Обаче за останалите неща...явно не те е дъвкала системата.А пък кисело мляко за 29 ст.?Е-е-е,хайде стига,бе!За себестойността на продукта учихме още в първи курс по икономика.Какво по-точно консумираш?Нишесте ли?За останалите продукти няма да говорим...Наскоро ми се наложи да обзавеждам една частна детска градина.И,естествено,гледах да пазаря на едро и по-евтино.Отидох в Карфур-там щандът за канцеларски изделия е просто"божествен"Ще спомена само цветните моливи и водните бои.Жалко,че не мога да ти ги покажа...трудно се отгатва какъвто и да е цвят.Дядо ми казваше:"Не съм толкова богат да купувам евтини неща"През целия си живот много пъти се уверявах в това и Кауфланд и Карфур го доказват.
Не мога да разбера защо когато отиваш там гледаш само най евтиното и после си разочарована,в абсолютно всеки голям магазин си има и нормални неща на нормални цени и пак са по евтини от колкото в кварталния магазин.Ще ти дам пример,в Кауфланд вземам бира от 2 литра за 2,28 а в магазина до нас е 2,89,е ми разликата е 60 стотинки и като вземеш 10-15 артикула с толкова разлика ето ти почти 10 лева икономия.За киселото мляко от 0,29 което е 2%,в кварталните магазини продават едно Култура от 0,1% за 75 стотинки е това ако не е надценка здраве му кажи.А и каква е гаранцията че като е 85-90 стотинки е истинско.

meduza написа на 06.06.2009 г.:
Бабати ми е ясна, притесняват ме мненията и разсъжденията на младото поколение. ;)

stela написа на 06.06.2009 г.:
Ясно,в 21.Ама баба ми е на 94 год и пенсията й е 90лв.Живее точно срещу Кауфланд и всеки ден гледа какво става долу пред входа на магазина от 7-я етаж.Нея ако я попиташ в кой век живее? :)Някой може да каже,че вече й е време.Вярно,престаряла е,ама е още жива,какво да правим сега?!Докато пенсиите и заплатите са още във феодалния строй...А иначе си прав,ама само по принцип... :)

meduza написа на 06.06.2009 г.:
цитат от изказване на ncuxo от 08:48 / 06.06.2009 г.:
Наистина качеството в тези МОЛ изобщо не отговаря на претенциите им.Нито отношението им към персоналът,условията им на труд,а за заплатите да не говорим.Е,има и изключения,но като  цяло положението е трагично. А най-жалкото е,че общината им оказва подкрепа за сметка на местните,дребни търговци,които всячески се опитват да затрият.Вярно е,че трябва да привличаме инвестиции,но не е нужно да се разпродаваме и поробваме безмислено.Особенно,като се има предвит,ча са чужди компании и едва ли си задържат тука парите...Честит Ви капитализъм-гответе се за катаклизъм ;D
[color=black]Абе,хора вие в кой век живеете[/color]? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ???

stela написа на 05.06.2009 г.:
За дебитните карти спор няма-това е удобство.Обаче за останалите неща...явно не те е дъвкала системата.А пък кисело мляко за 29 ст.?Е-е-е,хайде стига,бе!За себестойността на продукта учихме още в първи курс по икономика.Какво по-точно консумираш?Нишесте ли?За останалите продукти няма да говорим...Наскоро ми се наложи да обзавеждам една частна детска градина.И,естествено,гледах да пазаря на едро и по-евтино.Отидох в Карфур-там щандът за канцеларски изделия е просто"божествен"Ще спомена само цветните моливи и водните бои.Жалко,че не мога да ти ги покажа...трудно се отгатва какъвто и да е цвят.Дядо ми казваше:"Не съм толкова богат да купувам евтини неща"През целия си живот много пъти се уверявах в това и Кауфланд и Карфур го доказват.

Веселин Пд написа на 04.06.2009 г.:
Абсолютно не съм съгласен, stela. Точно по малките магазинчета продават менте алкохол, стоките са далеч по-залежали от големите магазини, а магазинерите крайно много ме дразнят като почнат да ме разпитват. Знам, че това им е методиката да накарат пенсионерите да си купуват от тях, но мен ме дразнят. Не съм отишъл там на приказки. Да не говорим, че от както свикнах да пазарувам като просто подам дебитната или кредитната си карта, като вляза в малко магазинче, където не приемат такива плащания и се чувствам много гадно, защото не знам дали кеш парите, които  имам ще ми стигнат.

stela написа на 04.06.2009 г.:
Държа да отбележа,че в кварталните магазинчета,както ги наричате търговците повече държат на качеството,отколкото в големите вериги,защото имат постоянни клиенти и треперят да не ги загубят,защото ако бизнесът им се срине,свършено е с тях-банките им дишат във врата.Те зареждат често и в малки количества,а че е малко по-скъпо при тях-е, те не са виновни,защото повечето са под наем.А за 50 квадрата,често плащат над 500 лв наем.Ами заплатите,ами осигуровките,ами данъците,ами,ами,ами...Не знаете ли,че НАЙ-РЕДОВНИТЕ ДАНЪКОПЛАТЦИ са дребните търговци,а не едрите бизнесмени?

nikobs написа на 03.06.2009 г.:
Ако ти кажа че съм ходил в Германия в Метро и там е по същия начин,даже и по зле защото там не можеш да си преотстъпиш картата за влизане без да дадеш и пълномощно,да не говорим че въобще не е толкова лесно да си изкараш карта както в България,просто тази верига е само за едрови клиенти и търговци,а те използваха момента докато другите вериги навлязат да продават на дребно.Аз съм ходил и във Алди и беше по евтино от колкото в Метро и не можах да разбера къде им е далаверата,но все пак съществуват и то доста добре.

тодоров403 написа на 03.06.2009 г.:
За мен не е важно само кой магазин е евтин,а и кой магазин е с добро обслужване,кой има достатъчно място за паркиране и т.н.Аз лично не мога да разбера едно-защо в Метро се изискват карти за да влезеш и да пазаруваш.При тази голяма конкуренция в момента си мисля,че е много глупаво и тази верига трябва да си преразгледа правилниците.Аз ще искам да им дам парите си,но понеже нямам карта не мога да вляза. :o 

nikobs написа на 03.06.2009 г.:
Аз също съм на това мнение,че пакетирани стоки с изтичащ срок не означава развалени.Ако знаете Метро колко нещо изхвърля с изтекал срок,а му няма нищо,ще си кажете че това е грехота.Специално Сарите съм забелязал че на всичко което му изтича срока,те му лепят нов върху стария.

Веселин Пд написа на 03.06.2009 г.:
Бях в Англия, когато бях студент по една стипендиантска програма за обмен на студенти. В тамошните големи хипермаркети също има такива "преоценени стоки", т.е. с наближаващ краен срок на годност. Няколко пъти съм си купувал от тях и бях доволен, защото бяха 2-3 пъти по-евтини от същия продукт, но с далечен срок на годност. А понеже аз си пазарувах общо взето ден за ден и каквото си го купя, го консумирах същия ден, тези не ми пречеха, че са с изтичащ срок на годност.

Страници:1 2 3Следваща


ВХОД за регистрирани
E-mail / Потребителско име
Парола
запомни ме на този компютър
забравена парола

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:
За контакти:

тел.: 0886 49 49 24

novini@burgas24.bg

За реклама:

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Статистика: