Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Бургазлии на линия:

Бизнес

Трябва да сте регистриран потребител и да се присъедините към групата, за да може да оставите мнението си.
В коя търговска верига в БУРГАС се пазарува най-евтино сега при кризата?
nikobs написа на 03.06.2009 г.:
цитат от изказване на meduza от 19:45 / 01.06.2009 г.:
Посети Карфур, за да видиш за какъв стрес става въпрос. Ужас.
Според мен като цени Кауфланд е най евтин,отделно като се погледне е  и доста добре зареден.Карфур наистина е голяма верига на запад,но в България нещо не тръгнаха добре,много от щандовете са празни,а стока има но няма кой да я изкара защото персонала им е малко,а по правила на фирмата мърчандайзерите нямат право да влизат в склада да си вземат стоката.Работил съм три години в Метро и не вярвам на писанията че се продава стока с изтекал срок,може да е изтичащ,но не изтекал и при всички случаи ще е с етикет преоценена стока.Това между другото го правят всички големи вериги.

meduza написа на 01.06.2009 г.:
Посети Карфур, за да видиш за какъв стрес става въпрос. Ужас.

kalla написа на 01.06.2009 г.:
Не зная за евтино, не съм свидетел на последните еуфории и още не съм видяла нито Кауфланд, нито Карфур..... Като един най-обикновен потребител, аз се интересувам от удобството и от качеството на стоката. Според учебниците по маркетинг, търговските марки би трябвало да осигуряват качество на добра цена. За сега единствените които според мен го правят са Билла. А Метро са ми ужасни. Няколкото пъти когато попаднах там се стресирах. Искат ми някаква карта.....Аз да не съм им делегат някакъв.Потрябва ли ти консултант - с лупа да го търсиш. И забелязах много стоки на ръба на срока си на годност. Не им разбирам фирмената политика.....

shikan написа на 29.05.2009 г.:
Ами определено Метро и Карфур. Първо че са ми най близко и най-евтино е общо взето там. На Метро сега ми е супер почти няма хора всичкото селян е хукнало да види новите магазини и най-важното е че е достатъчно широко и просторно за разлика от Кауфланд където се чуствах все едно съм в някакво гаражче схлупено и с тези стелажчета като моите долу в мазата пък са ми толкова смешни ;D. А и на Метро знам всичко къде е и стигам лесно и бързо до него , сега тепърва да почна да уча Кауфланд...не ми се нрави а и много е претрупано там и тълпата те избутва в една посока общо взето човек не може да си щъка къде то му е кеф. Карфур също е добре защото пак е просторно и широко а и хем мога и да поразгледам какво има в Мола. Била е добре но е скъпо в сравнение с Метро примерно. Пикадили също става. А по малките вериги като Сара не искам изобщо да ги коментирам....такъв голям магазин с изградена климатична инсталация и да не я пуснат лятото....ужас, направо съчуствам на хората които работят там.

sorsha написа на 29.05.2009 г.:
понеже съм твърде заета да пазарувам всеки ден предпочитам да го правя 1-2 пъти месечно(всеки ден си взимам само хляб)Правих го в Метро ,но откакто започнаха да ме дискриминират,защото съм майка с дете,което не мога да вкарам в магазина освен с кенгуро(детето тежи 13 кг-2г)ги отсвирих(да не са само те)След 1-2 разочарования от обслужване и покупки същото се случи с Болеро и Сара,много са зле горките.И така стигнахме до Кауфланд и Карфур-ами какво да кажа обслужването е на ниво,никой не ме притеснява,че съм с детето си,пазаруването ми носи само удоволствие

Kombayner написа на 16.04.2009 г.:
      В "Сара"-та  наистина мамят много!Тази вечер бях свидетел на скандал в един от денонощните магазини в "Меден рудник"-този до "Камъните" срещу втората спирка на 211-едно младо момче негодуваше от това,че има карта за отстъпка и трябва да му правят намаление от 3%/в картата му имаше 50 лв/,а като мина през касата,му правят отстъпка от 1%/като за сума от 0-10 лв/.На питането му-защо е така???-касиерките само вдигаха рамене!?

Камен Господинов написа на 16.04.2009 г.:
За абсолютно същото нещо в Сара-та преди 2 год. ми казаха, че нямало кой да сменя етикетите по рафтовете а в Метро преди 1 год. ми обясниха подробно, че проблема е в международното положение и в глобалното затопляне. И в двата случая ставаше дума за разлика в цената от почти 50 %.

meduza написа на 16.04.2009 г.:
Скоро един познат ми разказа как пазарил от Кауфланд (може и Карфур да беше) и на касата цената не съответствала с тази в самия отдел на регала и му дали стоката без пари,поради несъответствието (това било също фирмена политика).

mitkybs написа на 16.04.2009 г.:
цитат от изказване на Камен Господинов от 10:18 / 16.04.2009 г.:
Сега се сетих за нещо любопитно : В Кауфланд-Пловдив над касите висят табели с надпис (цитирам по памет) - " Ако чакате да Ви обслужат повече от  2 минути и в същото време има неработещи каси, ще Ви направим отстъпка по 1 лев за всеки закупен артикул "В бургаския магазин не видях такива табели, може би ще ги сложат по-късно.
Същите табели ги има във всеки един магазин на Кауфланд в цялата страна и в Бургас ги има. Аз съм ги виждал , явно това си е запазена марка на този магазин :)

Камен Господинов написа на 16.04.2009 г.:
Сега се сетих за нещо любопитно : В Кауфланд-Пловдив над касите висят табели с надпис (цитирам по памет) - " Ако чакате да Ви обслужат повече от  2 минути и в същото време има неработещи каси, ще Ви направим отстъпка по 1 лев за всеки закупен артикул "В бургаския магазин не видях такива табели, може би ще ги сложат по-късно.

Камен Господинов написа на 15.04.2009 г.:
Поне 10 пъти през последните 2-3 години ми се е случвало да пазарувам от Кауфланд в Пловдив и Сливен. Всеки път ми е правело впечатление, че цените на т.н. основни хранителни стоки са доста по-ниски от цените на същите продукти в който и да е бургаски магазин. Просто в Бургас цените на много стоки са по-високи (не само на хранителните стоки) отколкото в други градове, затова не вярвам да става дума за дъмпинг а по-скоро затова, че при тази ситуация останалите трябва да се върнат към по-прилични надценки - евентуално да намалее броя на посредниците.ПП - За да няма недоразумения уточнявам, че е случайно, съвпадението на моето фамилно име с това на счетоводителката от "Марси" (спомената от Kombayner на 14.04. - 22ч 03мин).

meduza написа на 15.04.2009 г.:
Сега да попитам: нормално ли е търговците да закупуват млякото от МЕТРО на 12ст., да ни го продават с 200% надценка и в същото време да казват, че големите чуждестранни вериги правили дънпинг на цените. На всеки е ясно, че се намалят определени стоки (естествено за сметка на самата верига), но клиента като влезе да пазари ще закупи и много-други продукти, които не са намалени. На нашите (български) вериги не им е изгодно, защото са свикнали да печелят с големи проценти надценка и сега секна далаверата. Да не говорим за качеството на предлаганата стока и грубото отношение на персонала.

Kombayner написа на 14.04.2009 г.:
//Производители признаха, че странните цени на кисело и прясно мляко, които важат в Бургас от половин месец насам, са дъмпингови и не отговарят на пазарните. В момента в морския град кофичка кисело мляко се продава в големите хипермаркети на цена от 14 до 19 стотинки, прясното е по 36 ст. за литър, а има и сирене по 1.90 лв. за килограм. Има и кутии с 3 литра натурален сок за 68 ст.Тези необичайно ниски цени бяха наложени в средата на март, когато в Бургас отвори врати първият за страната хипермаркет на френската верига "Карфур". Веднага след това подобни намаления се появиха и в останалите хипермаркети.От фирма "Марси", чиито кисели млека масово се продават в Бургас по 15 стотинки за кофичка, обясниха, че това не е реалната цена на продукцията им. "Това е стратегия на самите хипермаркети, а не наша", заяви главният счетоводител на "Марси" г-жа Господинова. Същевременно тя обаче отказа да съобщи на каква цена продават киселото си мляко на големите вериги. "Това е фирмена тайна, която не бих могла да ви открия", каза тя.Заради огромния ценови натиск от страна на "Карфур" в момента другите два хипермаркета с филиали в Бургас - "Билла" и "Кауфланд", печатат всяка седмица само за морския град специални брошури с цени, които са валидни единствено там. В тях могат да се видят такива невероятни за останалата част на страната цени като картофи по 25 стотинки за килограм, а също и торбичка от два килограма с портокали за 63 стотинки. Очакванията, че тези небивали цени ще отшумят за една седмица, засега не се потвърждават.//....          Според мен този ценови дъмпинг ще продължи още месец-два и цените ще се върнат в по-реални граници-с малка надценка/3-5% над производителя.Пример за това даде  първо веригата"Метро"-там"гювеча" с млякото"Аро" по 12 ст. свърши,след като търговците ежедневно взеха да зареждат дневно по1-2 палета с по 2000 млека своите магазини и печелеха 200% от тях.          Хитрите германци обаче намериха начин да привлекат едрите търговци с друг подход-на VIP-търговците влезли в първите 100-200 души се прави висока търговска отстъпка,която е неизкушима за тях и стига до 20%/реално пазаруват без ДДС-плаща им го Метро/.

mitkybs написа на 11.04.2009 г.:
аз съм пазарувал в кауфланд и в Бургас и в София и трябва да ви кажа че продуктите са с еднакво супер качество . Много съм доволен и от Пикадили и от Метро и от Била в Карфур не съм ходил . Така че с бой да ме кара някой не влизам в магазини като Сара , Болеро или пък Перла които за пръв път ги чувам .

meduza написа на 10.04.2009 г.:
vibrocil, нещо не мога да те разбера. Само за информация Пикадили отдавна не е българска верига. "Перла","Болеро" и най-помярския м-н  "Сара" от тях ли да пазарим. Ти влизал ли си в Сара и да намериш етикета на стоката,която те интерисува, да не говорим за изтеклия срок на стоките в този м-н Сара. Как да купуваме от тези хранителни вериги,като приличат на обикновенни квартални магазинчета. Те даже са и в партерни помещения на блокове. В Бургас един предприемач не отвори що годе магазин с европейски вид. Всичко преди навлизането на чуждите инвеститори в града бе една "помия" (изключвам Пикадили) тази верига винаги е била на ниво още от създаването си и заслугата за успеха и е български.П.П. Отцеляват само силните.

vibrocil написа на 10.04.2009 г.:
моето послание не защитава малките квартални магазинчета. Става въпрос за големите магазини в Бургас, като Пикадили, Перла, Болеро, Сара и т.н. Нормално е да се предлагат конкурентно ниски цени и това ще стане при всички по-големи търговци. Да така е и в Европа и в САЩ. Но когато демонстрираш явна нелоялна конкуренция и очеваден дъмпинг на някой стоки, това какво е ? Относно общината - в цял свят на местно или на национално ниво има формирани комисии, които са сезиращ орган. Те отговарят за изпълнението на законите. При нарушение информацията се подава в комисията за защита на конкуренцията и т.н. няма да се впускам в подробности. Засега такъв орган, като първия споменат от мен в Бургас няма или поне не работи ефективно. Всичко това е противозаконно. Надявам се поне някой този път е разбрал какво точно искам да кажа

viko написа на 10.04.2009 г.:
Ами ако не пазаруваме от била,метро,карфур,кауфланд,пикадили,то тогава от къде?От кварталните магазинчета ли?

vibrocil написа на 10.04.2009 г.:
Няма друга такава държава, която толкова безучастно да наблюдава седмици подред как няколко чужди вериги  водят грозна ценова политика, стремейки се към съвършена нелоялна конкуренция и не на последно място дъмпинг без особени притеснения и съображения. Драги съграждани, посещавайки тези магазини няма да станете нито по-богати, нито по-пестеливи... но със сигурност това ще направи градът ни още по-беден и още по-несигурен.  Купувайки тези стоки на тези цени от тези магазини, визирам Kaufland, Карфур и всички завлечени покрай тях, Вие се облагодетелствате временно със стоки със съмнително качество, но не си давате сметка за всичко това, което градите и всичко това, което в последствие ще се стовари върху вас. Простата икономическа логика говори само едно. Стимулирайки продажбите  и утвърждавайки конкурентните позиции на  тези чужди магазини с тази съвършена нелоялна конкуренция и унищожителен конкурентите дъмпинг вие заличавате местното производство, вие заличавате местните търговци, вие унищожавате хиляди работни места и не на последно място сривате местната хазна до неизвестни нива. Вашите пари, драги съграждани, отиват извън България и напомпват портфейлите  на лица, които никога няма видите, никога няма да чуете и не на последно място никога няма да разберете, че някой от тях някога е бил съпричастен с проблемите на градът ни. България и в частност община Бургас, отново е заела неадекватната позиция.  Община Бургас в този труден за хиляди бургазлии  момент трябва да заеме ясна позиция и да отстоява правата на гражданите. Община Бургас трябва да регулира и коригира тези недосмислици, община Бургас трябва да покаже, че може да работи в правилната посока. Поздрави,един истински бургазлия

Kombayner написа на 29.03.2009 г.:
            Купих си от "Метро" в петък кисело мляко"Аро"/фирмената марка на магазина/ по 12 ст. кофичката.Не е много гъсто-2% масленост,но е добро.

Kombayner написа на 27.03.2009 г.:
            Боят настана...      //  Хиляди бургазлии атакуваха вчера призори новооткрития магазин на "Карфур" в кв. "Изгрев". Мълвата, че световноизвестната верига пуска киселото мляко по 15 ст. привлече хора от цялата област, които търпеливо изчакаха магазинът да отвори. Само за броени минути пенсионери натовариха на количките по 10 кила захар по още толкова брашно по 39 ст. Разграбиха буците сирене за 1,90 лв., както хляб "Добруджа" по 29 ст. Много търговци дойдоха да заредят магазините си с евтина стока. Ръководството на хипермаркета обаче бързо разкри хитрината и въведе ограничение - един клиент може да купи не повече от 5 кофички кисело мляко и до 5 кг сирене. Хората в магазина веднага повикаха на помощ роднини. Торбичките прясно мляко вървяха по 60 ст., свински котлети  -по 5,99 лв. килото, брашното по 39 ст. и олио по 1,45 лв. Замразените пилета се продаваха за 2,99 лв. на кг, а охладено пилешко - по 3,50 лв. Освен с мръвки, клиентите пълнеха количките и с евтини силиконови възглавници по 5,15 лв., сгъваеми табуретки по 5 лв. и ракия и водка по 6,80. Товареха и десетки килограми банани по 99 ст., лимони по 1,45 лв. и портокали по левче. Фурорът на "Карфур" изпразни останалите големи магазини. За да задържат клиентите си, "Билла" и "Кауфланд" разпечатаха спешно рекламни флайери, в които обещаваха още по-атрактивни цени. Там дори пуснаха стирки за по 99 ст. бройката//...


ВХОД за регистрирани
E-mail / Потребителско име
Парола
запомни ме на този компютър
забравена парола

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:
За контакти:

тел.: 0886 49 49 24

novini@burgas24.bg

За реклама:

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Статистика: