Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Бургазлии на линия:

Бизнес

Трябва да сте регистриран потребител и да се присъедините към групата, за да може да оставите мнението си.
В коя търговска верига в БУРГАС се пазарува най-евтино сега при кризата?
Kombayner написа на 26.03.2009 г.:
          Задава се "ценова война" между веригите,да видим коя ще се окаже най-жизнеспособна и готова да работи на нормални проценти надценка в цените-3-5%.Останалите просто ще затворят след като бъдат изтощени в битката...

meduza написа на 25.03.2009 г.:
Други две вериги БИЛА и КАУФЛАН вече направиха корекции в цените си. Банани в Била-89ст., Кауфланд-95ст., брашно-35ст.,мляко-14ст., и т.н.. Нас като потребители това само може да ни радва.

Kombayner написа на 25.03.2009 г.:
          И така-утре,26 март ,в 7,30 часа Карфур отваря врати.Какво да очакваме?          1/ Шеметни цени на някои стоки-в пъти по-ниски от редови магазини/ по-горе дадох пример за плодове и др.стоки/банани,мляко,зърнени храни,зеленчуци,електроника/           2/ На война като на война-пълно търговско разузнаване-с  голяма вероятност хипермаркета ще  е със засилено присъствие от "разузнавания"' на конкурентните вериги в града и областта-включително и  от тези,които предстои да отворят до края на годината.Очакваме още на деня в подобните хипермаркети цените на някои стоки да се коригират-да  спаднат или  да са на по-ниски нива още от сутринта-основно на храни за ежедневно ползване-от типа на млечни,хлебни изделия,консервирани храни,плодове      /а това е добро за гражданите на Бургас/;        3/ Организацията на работата и неопитността на персонала ще дадат отражение на работата в хипермаркета-ще забележим характерни за това неща като: вертикалното подреждане на щандовете няма напълно да съответства на качеството и търсеността на стоките;в хоризонталното-много стока-малко разнообразие,струпвания на касите-но тези неща са нормални за нова верига и ще се коригират до месец,както и цените,както и клиентите ще направят верния си избор за предпочитан магазин.Както писа наш колега във форума-всяко чудо-за 3 дни-до откриването на следващия хипермаркет или мол.Да пожелаем на Карфур -На добър час и успех!

Kombayner написа на 24.03.2009 г.:
            Вчера ми донесоха новата рекламна брошура на Карфур -свързана с откриването на хипермаркета.Отново както при Кауфланда,има реклама за кисело мляко от 15 ст.,банани от 99 ст.,брашно от 39 ст.,хляб от 59 ст.,картофи/3 кг/1.19 лв,портокали 89 ст.,цифров Кодак от 99 лв. и т.н.            В същото време производители от страната са недоволни от тези търговски вериги-че им извиват ръцете за все по-ниски цени .Ето част от   коментара в една медия:        //  - Българските производители имат много  сериозни оплаквания, че в преговорите с веригите, те използват недопустими средства. Има ултиматуми от рода на "или приемаш, или излизаш".    - Да, но те дават достъп до 60% от пазара...    - Така е, дори и повече. Но това изобщо не им дава право да извиват ръцете на производителите. Това се нарича злоупотреба с монополно положение. В условията на криза означава да се мултиплицира ефектът й до степен, че някои предприятия просто ще спрат.    - Кои супермаркети и кои вериги визирате?    - Искам да уточня, че визираме главно големите международни търговски вериги. Българските са малко. Основно "Кауфланд" и "Била", по-малко "Метро". Това са най-неотстъпчивите и най-ултимативните вериги у нас.    - Какво ще предприемете?    - Събрахме се всички и се договорихме, че основаваме национална инициатива. Целта ни е да се разберем с колегите от търговските вериги, а не да водим войни. Ще опитаме да преговаряме, но в никакъв случай в стила им досега - когато ни привикват на разговори един по един. Имах среща с мениджъра на "Кауфланд", изложих моите съображения, но въпреки това ми бе заявено, че трябва да подобрим търговските условия. Питам: А в противен случай? Казва ми се: Трябва да напуснете рафтовете ни.    - Докъде ще стигнете в офанзивата си?    - И ние можем да опразним "Кауфланд" за 1 месец, в лошото хората се сплотяват. Не е проблем всички български производители да си издърпаме стоките. Гърците вече правиха подобно нещо и нещата си дойдоха на мястото.    - Те могат да обяснят, че правят това в името на потребителя - искат по-ниски цени...    - Да, ако им се обадите и ги попитате, ще ви кажат точно това. Това е чиста проба заблуда. Точно веригите са причината да се появи сиренето с ония работи, кренвиршите без месо. Постоянният натиск за сваляне на цени към предприятията ги кара да посегнат към качеството, за да не си затворят вратите към пазара. Или към цената.    - Какво искате от парламента и правителството?    - Искаме регулация за веригите. Сега те са безконтролен орган, който е в състояние да променя структурата на цяла икономика. Супермаркетите вече са инструменти за корпоративно влияние и за протекционистична политика.    - Какво може и трябва да се регулира?    - В отделните брандове да има пределни отстъпки, за да се знае, че не могат повече да изстискват и изнудват доставчиците.    Вероятно Европа ще регулира входните такси, които са от порядъка на стотици хиляди евро, само за да изложиш продукта си, не да го продадеш. България допусна грешка, че не въведе регулации още преди инвазията на веригите.//        Така,че войната за цени и клиенти продължава и в Бургас...

mitkybs написа на 23.03.2009 г.:
аз съм много доволен от пикадили  в била не ми харесва въобще ,а в кауфланд не съм ходил , когато бях в софия за малко отидох до кауфланд и останах доволен , но с  нетърпение о4аквам да посетя карфур

meduza написа на 20.03.2009 г.:
Всяко чудо за 3 дни,вече е спокойно. Но да му мисли Билла-"Славейов".

viko написа на 19.03.2009 г.:
В кауфланд е такава блъсканица,просто е малко по евитно и има хора които за 10 ст по малко ще отидат до другия край на града

Kombayner написа на 18.03.2009 г.:
            Todo,имам впечатлението,че Кауфланд,/скоро и Карфур /започнаха агресивно кампаниите по завоюване на клиенти,но ако не покажат постоянство в цените и обслужването,клиентите ще ги" накажат" като се завърнат в утвърдени за пазаруване и стабилни в ценово отношение магазини.За комплексно седмично пазаруване  като че ли Метро е най-стабилен-като асортимент,цени на стек/опаковка/,обстановка и свобода за пазаруване.Като слабости виждам зеленчуковия сектор и постоянните опашки на касите-аз ходя обаче в петък или събота,и може би тези дни са по натоварени. Паркирането не е проблем също.        Наминавам и в Билла,но по-рядко.Там ми прави впечатление,че летния ентусиазъм го няма-за мен е необичайно тихо,с малко клиенти/посещавам Билла в района на Автогара Запад/.Асортиментът е добър,особено месо,колбаси,полуфабрикати,с любезни служители,но се усеща някакъв отлив на клиенти.

Веселин Пд написа на 18.03.2009 г.:
Трудно ми е да говоря за цени (мен поне кризата още не ме е ударила :) ), но най-удобен и приятен ми е Пикадили-то. Има достатъчно паркоместа (поне аз не съм имал проблеми). Вътре е приятно, а и не съм забелязал подобни подлъгващи кампании, за каквито споменаваш, Kombayner. Но пък за Кауфланд съм чувал доста подобни. Чух и че се е случвало на някои хора да вземат продукт от стелажа, като там е пишело една цена, а после на касата ги таксуват на друга. Оправдавали се, че по погрешка не били сменили цената в магазина, защото в електронната система им влизали веднага, но си устава лошото усещане за клиента. Ами ако по някаква случайност съм похарчил днес парите, с които разполагам, забравил съм си дебитната карта в къщи примерно и си взимам нещо, за което би трябвало да ми стигнат парите, а се оказват недостатъчно? Метро също не е чак толкова зле по принцип, но не и за хранителни продукти. Там ходя когато имам повечко неща за пазаруване и покрай другото може да мина и през хранителния сектор.

Kombayner написа на 18.03.2009 г.:
          Кризата настъпва и към Бургас,и е от значение как харчим парите си и къде е най-изгодно да пазаруваме-в "удобния"магазин до нас,или да се запасим за седмица в някой от известните вериги като Метро,Пикадили,Кауфланд,Европа,Вилла,Сара,Болеро и др.          Желателно е да  даваме комплексни оценки-не само за цени,но и за такива особености като :удобства за паркиране в района,етикети с цени,теснотия има ли в магазина,достъпност до щандове,наличие на колички и кошници,чистота,любезен ли е персонала,има ли опашки при излизане и тн.          Повод за тази тема ми даде слуха,че в Кауфланд млеката са по 15 ст.Когато мои близки го посетиха,такова нещо въобще нямаше?!          Мисля,че ще има полза да знаем как реално стоят нещата и къде да не ходим само да си губим времето и транспортните разходи...

Страници:Предишна1 2 3


ВХОД за регистрирани
E-mail / Потребителско име
Парола
запомни ме на този компютър
забравена парола

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:
За контакти:

тел.: 0886 49 49 24

novini@burgas24.bg

За реклама:

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Статистика: